Наши издания
- Просмотров: 1970
Бесконечный диалог
В биобиблиографическом указателе собраны произведения и публикации известного украинского писателя Григора Тютюнника, материалы о его жизни и творчестве, а также о художественных произведениях, посвященных нашему выдающемуся земляку.
Материалы сгруппированы в разделах:
• Биографическая справка
• Автобиография
• Библиография:
I. Произведения Григора Тютюнника
1. Отдельные издания
2. Публикации в периодике
3. Критика, публицистика
4. Письма, дневники, автобиографичные материалы
5. Переводы
II. Литература о жизни и творчестве Григора Тютюнника
III. Художественные произведения, посвященные Григору Тютюннику
При написании биобиблиографического указателя были использованы: материалы из баз данных и каталогов областной универсальной научной библиотеки имени А.М. Горького; материалы из личного архива А.И. Неживого, кандидата педагогических наук, доцента кафедры филологических дисциплин ЛНПУ имени Тараса Шевченко, члена НСПУ, лауреата премии им. И. Огиенко и материалы научного сборника в честь 70-летия Григора Тютюнника "Пришел, чтобы не расставаться ...".
Информация предоставлена в прямом хронологическом порядке.
Указатель рассчитан на учеников, студентов, преподавателей, библиотекарей, а также всех, кто интересуется литературным творчеством и жизнью величайшего украинского писателя Григора Тютюнника...
Издан в 2006 году.
Біографічна довідка
Григір Михайлович Тютюнник народився 5 грудня 1931р. в с. Шилівка на Полтавщині в селянській родині. Батько Григора, заарештований органами НКВС у 1937 р., із заслання не повернувся. Малого Григора забрав до себе на Донбас батьків брат – Филимон Васильович Тютюнник, у родині якого й виховувався майбутній письменник. У 1938 р. Григір пішов до школи в український перший клас, який нараховував сім учнів, а тому через деякий чає був розформований, і хлопця перевели в російський клас.
З того часу і до 1962 року, як зазначав сам Тютюнник, він розмовляв, писав листи (іноді оповідання) виключно російською мовою. У 1942р. Григір змушений був пішки йти до матері на Полтавщину, адже тітка не могла сама прогодувати сім'ю (дядько Филимон був у цей час на фронті). Після визволення України від фашистської навали Григір Тютюнник закінчив п'ятий клас сільської школи і навчався в Зіньківському ремісничому училищі № 7, закінчивши його працював на Харківському заводі ім. Малишева, але захворів на легені, повернувся до c. Шалівки. Потім повернувся у Донбас, будував Миронівську ДРЕС, працював на відбудові шахт, слюсарював.
Тяжкі умови дитинства відіграли згодом істотну роль і у виборі тем та сюжетів, і у формуванні світосприймання майбутнього письменника з його драматичністю як основною домінантою: рання втрата батька, життя вдалині від матері, завдані війною моральні й матеріальні втрати тощо. У 1951 р. Тютюнник пішов до армії, служив у Військово-Морському Флоті радистом на Далекому Сході (у Владивостоку). Після демобілізації закінчив вечірню школу, працював токарем у вагонному депо.
У 1957 - 1962 pp. майбутній письменник навчався в Харківському університеті на філологічному факультеті. Першу новелу “В смерки” написав російською мовою і надрукував її в журналі “Крестьянка” у 1961 р. (№ 5). Після смерті старшого брата Григорія Тютюнника (автора роману “Вир”) переклав свої “Сумерки»” українською мовою і з того часу писав лише нею.
Після закінчення Харківського університету (1962) Григір Тютюнник учителював у вечірній школі м. Артемівська Первомайського р-ну Луганської обл. У 1963 р. Григір Тютюнник переїхав до Києва, працював у “Літературній Україні”, потім – у сценарній майстерні кіностудії ім. О. Довженка, де написав літературний сценарій за романом свого брата Григорія Тютюнника “Вир”. Працював на редакторсько-видавничій роботі у видавництвах “Молодь”, “Веселка”, а згодом повністю віддається літературній творчості.
В 1963 - 1964 pp. працює в редакції газети “Літературна Україна”, публікує в ній кілька нарисів на різні теми та перші оповідання: “Дивак”, “Рожевий морок”, “Кленовий пагін”, “Сито, сито...”. Молодіжні журнали “Дніпро” та “Зміна” вміщують новели “Місячної ночі”, “Зав'язь”, “На згарищі”, “У сутінки”, “Чудасія”, “Смерть кавалера”.
У 1966 p. вийшла перша його книжка “Зав'язь” (вид-во “Молодь”). “Зав'язь” була однією з тих книжок, які засвідчили новий злет української прози і зробили популярним ім'я Григора Тютюнника, воднораз вирізнивши його серед творчої молоді.
Журнал “Дружба народов” відзначив оповідання Григора Тютюнника як кращі в своїх публікаціях 1967 р.
У 1968 р. “Литературная газета” оголосила всесоюзний конкурс на краще оповідання. Григору Тютюннику було присуджено премію за оповідання “Деревій”. Твір дав назву збірці (1969), до якої увійшли повість “Облога” та кілька оповідань.
У 70-ті роки XX ст. з'являються у пресі – республіканській (“Вітчизна”, “Дніпро”, “Ранок”) та всесоюзній (“Дружба народов”, “Сельская молодежь”, “Студенческий меридіан”) нові твори Григора Тютюнника. У Талліні виходить збірка його оповідань естонською мовою (1974). Журнал “Сельская молодежь” у 1979 р. (№ 1) повідомляє, що його нагороджено медаллю “Золоте перо” – за багаторічне творче співробітництво. Виходять друком збірки “Батьківські пороги”, “Крайнебо” (Київ, 1972, 1975), “Отчие пороги” (Москва, 1975), “Коріння” (Київ, 1978).
Тютюнник перекладав українською мовою твори В. Шукшина: 1978 р. у видавництві “Молодь” вийшла збірка оповідань та кіноповістей “Калина червона”; він перекладав і твори М. Горького (“Серце Данко”), І. Соколова-Микитова (“Рік у лісі”) тощо.
На початку 70-х років XXст. Гр. Тютюнник працював у видавництві “Веселка”, де виходить настільна книга-календар для дітей “Дванадцять місяців” (1974), у підборі матеріалів до якої виявився його літературний смак, мистецька вимогливість, повага до юного читача. Пише він і твори для дітей, видає збірки оповідань “Ласочка” (1970), казок “Степова казка” (1973), які по-новому розкрили талант письменника.
За книги “Климко” (1976) і “Вогник далеко в степу” (1979) Григорові Тютюннику присуджено республіканську літературну премію ім. Лесі Українки у лютому 1980 p.
В останні місяці життя письменник працював над повістю “Житіє Артема Без віконного”.
Не будучи в змозі в усій повноті реалізувати свій талант в атмосфері чиновницького диктату над літературою, 6 березня 1980 р. Григір Тютюнник пішов з життя.
У 1984 р. був надрукований двотомник його творів.
У 1989 р. творчість Григора Тютюнника була посмертно відзначена Державною премією ім. Т. Г. Шевченка.
АВТОБІОГРАФІЯ
Народився я 5 грудня 1931 року в сім'ї селян – Тютюнника Михайла Васильовича і Тютюнник (до заміжжя Сивокінь) Ганни Михайлівни. Вони були вже в колгоспі – батько плотникував, косив, пиляв осокорчики довгою дворучною пилкою, нишком готувався до екзаменів у вчительський вуз. Мати працювала на різних роботах – полола, в'язала, поливала і подавала снопи в барабан.
У тридцять третьому році сімейство наше опухло з голоду, а дід, батько мого батька, Василь Февдулович Тютюнник, помер – ще й не сивий був і зуби мав до одного міцні (я й досі не знаю, де його могила), а я в цей час – тоді мені було півтора року – перестав ходити (вже вміючи це робить), сміяться і балакать перестав... У тридцять сьомому році, коли батькові сповнилось рівно сорок (він з 1897 року), його заарештували, маючи на увазі політичний мотив, і пустили по сибірських етапах...
У 1957 році прийшов папірець, який сповіщав, що батько ні в чому не винен і реабілітований посмертно. По тому, як забрали батька, ми залишилися удвох: мати двадцятичотирьохрічною вдовою (вона молодша за батька на шістнадцять років) і я. Мені тоді йшов шостий рік.
Мій батько, кажуть, був гарний собою, розумний, сильний і з лиця моложавий, бо після першого одруження – на Ївзі Федотівні Буденній (1920 – 1921 рік) – він не знайшов кращого заняття, ніж займатись поезією, геометрією, бондарством. Після того, як батька забрали в тюрму в 1937р., взяв мене до себе батьків брат Филимон Васильович Тютюнник, – мати осталися заміжні за іншим, а я пішов до дядька. Сьогодні я знаю, для чого взяв мене дядько. Він і його дружина, Наталя Іванівна Рябовецька, з сусіднього з нами хутора Троянівка, вчили й виховували мене, а кажучи просто, були моїми батьками. Вони обоє працювали в школі. Дядя був бухгалтером, тьотя викладала українську мову й літературу. З того часу я запам'ятав “Як упав же він з коня”, “На майдані”. (...) Я любив і знав казки Пушкіна і безліч українських народних казок, з яких я найбільше люблю й зараз “Котигорошко”, – прекрасна казка. Перечитував оце недавно – диво, та й годі...
А до Донбасу, ще коли жив я з матір'ю і татом, добре запам'ятались мені Шевченків “Кобзар”, “Під тихими вербами” Грінченка, “Хіба ревуть воли...”, “Кайдашева сім'я”, “Тихий Дон”, тоді ще не закінчений, – третю частину читали, мабуть, тато і мама воювалися за неї: обом хотілося читать. Зійшлись на тому, що вечорами читали вголос.
1938 року віддали мене дядя і тьотя до школи в український перший клас, який нараховував сім учнів. Думаю, що тут другі мої, сказати б, батьки дотримувались і принципових поглядів щодо української мови, освіти, культури взагалі.
Через два тижні цей клас було ліквідовано за малим контингентом, і я опинився в російському першому класі. З того часу і до 1962 року я розмовляв, писав листи (іноді оповідання) виключно російською мовою, окрім років 1942 – 1949-го, коли я знов опинився в селі біля матері. До цього я був старцем в повному розумінні цього слова. Сталося се так. На початку війни тьотя народила мені сестрицю. А дядю забрали на фронт. Уже в сорок другому році почався голод. Я їв тоді картопляну зав'язь, жолуді, пробував конину – коли вона кипить, з неї багато піни. Люди, дивлячись на змучену тьотю і на нас, голодненьких дітей, порадили мені чкурнути до матері на Полтавщину, щоб легше стало всьому сімейству, – голод як-не-як. Я так і зробив. Йшов пішки, маючи за плечима 11 років, три класи освіти і порожню торбинку, в котрій з початку подорожі було дев'ять сухарів, перепічка і банка меду – земляки дали на дорогу. Потім харчі вийшли. Почав старцювати. Перший раз просити було неймовірно важко, соромно, одбирало язик і в грудях терпло, тоді трохи привик.
Ішов рівно два тижні. Через Слов'янськ, Краматорськ, Павлоград (чи Конград), Полтаву, Диканьку, Опішню. А слідом за мною, коли трохи полагодилося із залізницею, приїхала і бідна моя тьотя з грудною сестричкою.
Зажили ми в селі. Потім хату спалила бомба, і ми опинилися в чужих людей – те, що було і в Донбасі: міняли квартиру за квартирою, бо ніхто довго не хотів держати постояльців з двома дітьми. Так і в селі було.
Після Перемоги повернулися дядя і поранений, забинтований уже до смерті Григорія – аж тоді ото я його взнав трохи ближче, бо він мене іноді гладив по голівчині і казав щось хороше, лагідне. Видно, взнав, що я теж устиг настраждатися, хоч і не розуміючи того до пуття.
У 1946 році після закінчення п'ятого класу пішов я в Зіньківське РУ № 7, щоб мати якусь одежину і 700 грамів хліба на день. Вони, оті 700 грамів, і врятували нас із мамою у 47-му: я носив “з города” щодня по шматочку, глевкому і сплюснутому, в кишені, як порожній гаманець.
Восени нам, ремісникам, вручили атестати слюсарів п'ятого розряду і одвезли машинами до Охтирки. А звідси поїздом – до Харкова, на завод ім. Малишева. Там нам дали гуртожиток (одна кімната – загін на 68 душ) і розподілили по цехах. Став я належати до пануючого класу, ходив через оспівану заводську прохідну... їв по талончиках у цеховій їдальні, одержував 900 крб. щомісяця, доки не закашлявся од іржавчаної пилюки поганим, нездоровим кашлем. І вирішив: додому, додому! В колгосп, до матері! Та ще й закохався був нишком у шилівську-таки дівчинку. Туди, туди! Там – краще, хоч і їсти впроголодь.
Пішов у колгосп. Орав, волочив, косив, погоничував біля волів (їх звали «ледачі») – важко було, а тут ще й з “коханням не повезло”, бо хто ж дозволить дівчинці-школярці сидіти біля червоноармійської могилки вечорами, як парубок голий, босий, хати не має, та ще й батько в тюрмі.
Коли це якось восени, саме молотили, кличуть мене до зіньківської міліції. “Утік з Харкова?” – “Ні. Сів, та й поїхав”. – “А закон про три роки знаєш?” – “Знаю”. – “Ну-от”. Обрізали на моєму рам'ї ґудзики – і в КПУ. Потім судили. В залі були мама і я з міліціонером. А за столом – народний суддя і народні засідателі. Дали мені чотири місяці. Колонію знаєте в Полтавській області? Ото я там відбував кару – чотири місяці. Коли мене випускали, табірний бібліотекар сказав мені на прощання: “Тебя выпускают? Ах, жаль, хороший читатель был...”. В таборі я взнав Тургенєва і Герцена (“Кто виноват?”, “Отцы и дети”, “Записки охотника”).
А повернувшись додому, прочитав “Кавалера Золотой Звезды” і ненавиджу його й по цей день: я знав уже інших кавалерів...
І знову колгосп. Тепер уже коли заставляли робити щось дуже важке, то натякали, що не тільки мій батько ворог народу, а і я тюряжник. А тут мама приймака прийняли...
Пішов я та й завербувався у Донбас – край мого дитинства. Будував Миронгрес (це під Дебальцевим) і зажив, сказать, самостійною житухою. Навіть посилки матері слав: калоші, матерійки на піджачок тощо. Слюсарював, їздив на машинах, майстрував і т. ін.
У 50-му і до осені 51-го знову жив у дяді і тьоті, працюючи тепер уже в гаражі при шахтобуді Краснолуцької автотранспортної контори.
В листопаді 51-го року – армія. Владивосток... Словом, нині орденоносне Примор'я. Радистом був чотири роки. Отут-то я і взявся за самоосвіту. Та так, що по демобілізації пішов після “законних” п'яти класів спочатку у восьмий, потім у десятий клас вечірньої школи. Токарював у Щотовському вагонному депо обточував колеса – і вчився.
А далі щасливі п'ять років навчання в університеті на філологічному факультеті, те, що я й любив. І російське відділення – те, до чого я звик, до чого мене готували школа, армія, напівросійське донбаське оточення.
В 1961 році написав першу новелу “В смерки”, і журнал «Крестьянка» її надрукувала. Більше нічого потім не писав: сесія, дипломна робота по психологічному аналізу Л. М. Толстого – словом, ніколи було писати. До того ж пора було заходжуватись женитися, що я й зробив цілком успішно і щасливо.
По тому, як умер Григорій, я знову взявся за писанину, але вже українською мовою. Цей злам вам повинен бути зрозумілий...
Прочитав словник Грінченка і ледве не танцював на радощах – так багато відкрив мені цей блискучий твір. Негайно переклав свої “Смерки” на рідну мову і тепер уже не розлучаюся з нею, слава богу, і не розлучуся до самої смерті. І все це на четвертому десятку!.. Ця щаслива подія в моєму житті сталася на шахті № 10 під Комунарськом Луганської області, де я викладав у вечірній школі російську мову та літературу, а жінка українську мову та літературу. Там же сталася ще одна щаслива подія – жінка народила мені сина Михайла. Одного Михайла замордували, може, хоч другому поталанить жити по-людському. Об цім тільки й молю Господа Бога.
А далі що? А далі я поїхав до Києва, де, завдяки зусиллям багатьох людей і в першу чергу Анатолія Андрійовича Дімарова, живу й по сьогодні. В Києві була написана “Зав'язь”. Зараз працюю над сценарієм за “Виром” Григорія. Обіцяють з осені запустити фільм, та хтозна, як воно там покаже.
Амінь.
Київ, 30 липня 1966 року
За книгою “Українське слово” – Т. 3. – К., 1994.
БІБЛІОГРАФІЯ
I. Твори Григора Тютюнника
1. Окремі видання
Тютюнник Г. М. Зав'язь: Оповідання / Г. М. Тютюнник. – К.: Молодь, 1966. – 158 с.: іл.
Тютюнник Г. М. Деревій: Повість та оповідання / Г. М. Тютюнник. – К.: Молодь, 1969. – 180 с.
Тютюнник Г. М. Ласочка: Оповідання / Г. М. Тютюнник; Іл. Я. Левича. – К.: Веселка, 1970. – 20 с.
Тютюнник Г. М. Лісова сторожка: Оповідання / Г. М. Тютюнник; Іл. Я. Левича. – К.: Веселка, 1971. – 29 с.: іл.
Тютюнник Г. М. Батьківські пороги: Оповідання, спогади / Г. М. Тютюнник. – К.: Молодь, 1972. – 176 с.: іл.
Тютюнник Г. М. Тысячелистник: Рассказы / Г. М. Тютюнник; Авториз. пер. с укр. Н. Дангуловой; Ил. Н. Т. Борисовой. – М.: Сов. писатель, 1972. – 216 с.: ил.
Тютюнник Г. М. Степова казка: Оповідання: Для дошк. та мол. шк.. віку / Г. М. Тютюнник; Мал. Я. Левич. – К.: Веселка, 1973. – 24 с.
Тютюнник Г. М. Лесная сторожка: Рассказы: [Для дошк. возраста] / Г. М. Тютюнник; Пер. с укр. Н. Шевченко. – М.: Дет. литература, 1974. – 48 с.: ил.
Тютюнник Г. М. Однокрил: Оповідання / Г. М. Тютюнник. – К.: Веселка, 1974. –37 с.
Тютюнник Г. М. Деревій / Г. М. Тютюнник; Перекл. Г. Райаметс та А. Яаксоо; Вступ. ст. П. Засенка. – Таллін: Періодика, 1974. – 92 с. (естонською мовою)
Тютюнник Г. М. Крайнебо: Оповідання / Г. М. Тютюнник. – К.: Молодь, 1975. – 128 с.
Тютюнник Г. М. Отчие пороги: Повесть и рассказы / Г. М. Тютюнник; Авториз. пер. с укр. Н. Дангуловой; Послесл. Б. Олейника; Худож. С. Соколов. – М.: Молодая гвардия, 1975. – 272 с.: ил.
Тютюнник Г. М. Климко: Повість: [Для мол. шк.. віку] / Г. М. Тютюнник; Іл. В. Євдокименка. – К.: Веселка, 1976. – 87 с.: іл.
Тютюнник Г. М. Коріння: Оповідання. Повість / Г. М. Тютюнник; Іл. І. М. Гаврилюка. – К.: Дніпро, 1978. – 294 с.: іл.
Тютюнник Г. М. Вогник далеко в степу: Казка, оповідання, повісті: Для мол. шк.. віку / Г. М. Тютюнник; Худож. В. Євдокименка. – К.: Веселка, 1979. – 182 с.: іл.
Тютюнник Г. М. Облога / Г. М. Тютюнник; Перекл. А. Богданський. – Варшава: Іскри, 1979. – 124 с. (польською мовою)
Тютюнник Г. М. В сутінки: Оповідання / Г. М. Тютюнник; Перекл. Р. Дворжакової-Жяранової, Ю. Андрійчик; Упоряд. та післямова Р. Жидліцького. – Кошіце: Східнослов. вид-во, 1979. – 279 с. (словацькою мовою)
Тютюнник Г. М. Климко: Повесть / Г. М. Тютюнник; Пер. с укр. Н.Шевченко. – М.: Детская література, 1980. – 63 с.
Тютюнник Г. М. Деревій: Оповідання і повісті / Г. М. Тютюнник; Упоряд., перекл., авторка передмови “Моряк із Шилівки” П. Аксенова. – Пловдів: Хр. Г. Данов, 1980. – 172 с. (болг. мовою)
Тютюнник Г. М. Климко: Казки, оповідання, повісті / Г. М. Тютюнник; Передм. М. Слабошпицького. Вічна загадка любові. – К.: Веселка, 1981. – 189 с.
Тютюнник Г. М. Климко: Повість / Г. М. Тютюнник. – Вільнюс: Вага, 1981. – 87 с. (литовськ. мовою)
Тютюнник Г. М. Вибрані твори: Оповідання. Повісті / Г. М. Тютюнник; Передм. Б. Олійника. – К.: Дніпро, 1981. – 607 с.: портр.
Тютюнник Г. М. Холодная мята: Повесть и рассказы / Г. М. Тютюнник; Авториз. пер. с укр. Н. Дангуловой; Худож. А. Соколов. – М.: Сов. писатель, 1981. – 335 с.: ил.
Тютюнник Г. М. Холодная мята: Повесть. Рассказы / Г. М. Тютюнник; Авториз. пер. с укр. Н. Дангуловой; Послесл. В. Мельника; Худож. С. Хализов. – М.: Известия, 1981. – 379 с.: ил.
Тютюнник Г. М. Степова казка / Г. М. Тютюнник. – К.: Веселка, 1982. – 32 с.
Тютюнник Г. М. Климко: Повість / Г. М. Тютюнник; Пер. з укр. М. Дубенецького. – Мінськ: Юнацтва, 1982. – 63 с. (білорус. мовою)
Тютюнник Г. М. Климко: Повість / Г. М. Тютюнник; Пер. І. Колінько. – Берлін: Вид-во дит. літ., 1982. – 87 с. (німецькою мовою)
Тютюнник Г. М. Огонек далеко в степи: Рассказы и повести / Г. М. Тютюнник; Авториз. пер. с укр. Н. Дангуловой; Предисл. О. Гончара. – М.: Молодая гвардия, 1982. – 352 с.: ил.
Тютюнник Г. М. Климко: Оповідання. Повісті / Г. М. Тютюнник; Худож. О. П. Никифоров. – К.: Рад. школа, 1984. – 272с.: іл.
Тютюнник Г. М. Твори: У 2 кн. / Г. М. Тютюнник; Упоряд. А. Шевченко; Фот. В. Білоуса, Д. Чередниченка – К.: Молодь, 1984-1985. – Кн. 1: Оповідання / Передмова О. Гончар. Живописець правди. –1984. – 328 с., іл.; Кн. 2: Повісті / Післямова А. Шевченка Талант любові: Життєвий і творчий шлях Григорія Тютюнника. – 1985. – 328 с.: іл.
Тютюнник Г. М. Ласочка: Оповідання / Г. М. Тютюнник. – К.: Веселка, 1987. – 14 с.
Тютюнник Г. М. Огонек далеко в степи: Сказки, рассказы, повести / Г. М. Тютюнник; Пер. с укр. Н. Шевченко; Рис. В. Евдокименко. – К: Веселка, 1986. – 200 с.
Тютюнник Г. М. Завязь: Повесть, рассказы / Г. М. Тютюнник; Авториз. пер. с укр. Н. Дангуловой; Худож. О. В. Бичко. – К.: Дніпро, 1988. – 335 с.: ил.
Тютюнник Г. М. Климко: Повісті: Для мол. та серед. шк. віку / Г. М. Тютюнник; Худож. В. Савадов. – К.: Веселка, 1989. – 164 с.: кольор. іл.
Тютюнник Г. М. Повести и рассказы / Авториз. пер. с укр. Н. Дангуловой. – М.: Сов. писатель, 1989. – 715 с.
Тютюнник Г. М. Степова казка: Повісті, оповідання, казки: Для мол. та серед. шк. віку / Г. М. Тютюнник; Упоряд. Л. В. Тютюнник; Передм. “З вірою в любов і милосердя” М. Слабошпицького; Худож. В. Євдокименко. – К.: Веселка, 1989. – 300 с.: кольор. іл.
Тютюнник Г. М. Тайна вечеря: Повісті й новели / Г. М. Тютюнник; Пер. з укр. В. Левицьки, Й. Георгіце та ін.; Передм. А. Шевченка. – Кишинів: Література артістіка, 1989. – 413 с. (молдов. мовою)
Тютюнник Г. М. Степова казка. Казки, оповідання, повісті: Для мол. та серед. шк. віку / Г. М. Тютюнник; Упоряд. Л. Тютюнник; Передм. М. Слабошпицького; Худож. В. Євдокименко. – 2-ге вид. – К.: Веселка, 1993. – 307 с.: іл., портр.
Тютюнник Г. М. Климко: Повість: Для дітей середн. віку / Г. М. Тютюнник. – К.: Молодь, 1995. – 164 с.: іл.
Тютюнник Г. М. Вибрані твори: Оповідання, повісті / Г. М. Тютюнник. – Дніпропетровськ: Січ, 2000. – 450 с.
Тютюнник Г. М. Смерть кавалера: Повісті і оповідання / Г. М. Тютюнник; Передмова А. Шевченка. Щастя й злощастя Григора Тютюнника. – К.: Махаон, 2001. – 254 с.
Тютюнник Г. М. Облога: Вибрані твори / Григір Тютюнник; Передм., упорядкув. та приміт. В. Дончика. – К.: Унів. вид-во ПУЛЬСАРИ, 2004. – 584 с.
Тютюнник Григір. Облога: Вибрані твори / Григір Тютюнник; Передм., упорядкув. та приміт. В. Дончика. – 3-тє вид. – К.: Унів. вид-во ПУЛЬСАРИ, 2005. – 832 с.
2. Публікації в періодиці
Тютюнник Г. М. В сумерки: Рассказ / Г. М. Тютюнник // Крестьянка. –1961. – № 5. – С. 26-27
Тютюнник Г. М. Дивак / Г. М. Тютюнник // Літ. Україна. – 1963. – 1 жовт.
Тютюнник Г. М. Зав'язь: На згарищі. У сутінки. Чудасія / Г. М. Тютюнник // Дніпро. – 1964. – № 5. – С. 6-19.
Тютюнник Г. М. Смерть кавалера / Г. М. Тютюнник // Зміна. – 1965. – № 1. – С. 15-17.
Тютюнник Г. М. Печена картопля. Тайна вечеря. Обмарило // Дніпро. – 1965. – № 5. – С. 110-121
Тютюнник Г. М. Гвинт / Г. М. Тютюнник // Жовтень. – 1965. – № 9. – С. 28-33
Тютюнник Г. М. Паливода / Г. М. Тютюнник // Літ. Україна. – 1966. – 5 липня
Тютюнник Г. М. Вуточка / Г. М. Тютюнник // Літ. Україна. – 1966. – 27 груд.
Тютюнник Г. М. Деревій / Г. М. Тютюнник // Вітчизна. – 1968. – № 7. – С. 69-75
Тютюнник Г. М. Маркіян / Г. М. Тютюнник // Дніпро. – 1968. – № 9. – С. 113-120
Тютюнник Г. М. Оддавали Катрю: Оповідання / Г. М. Тютюнник // Вітчизна. – 1971. – № 4. – С. 14-27
Тютюнник Г. М. Нюра: Оповідання / Г. М. Тютюнник // Вітчизна. – 1973. – № 3. – С. 24-31
Тютюнник Г. М. Сліпий дощ на спілі яблука / Г. М. Тютюнник // Вітчизна. – 1973. – № 8. – С. 15-21
Тютюнник Г. М. Коли сходив місяць: Оповідання / Г. М. Тютюнник // Вітчизна. – 1975. – № 11. – С. 18-28
Тютюнник Г. М. Климко / Г. М. Тютюнник // Дніпро. – 1976. – № 9. – С. 57-87
Тютюнник Г. М. Азарт. Грамотний / Г. М. Тютюнник // Вітчизна. – 1977. – № 5. – С. 23-36
Тютюнник Г. М. Три зозулі з поклоном: Новела / Г. М. Тютюнник // Ранок. – 1977. – № 5. – С. 14-15
Тютюнник Г. М. Вогник далеко в степу: Повість / Г. М. Тютюнник // Дніпро. – 1979. – № 3. – С. 35- 69
Тютюнник Г. М. "Кізонька": Оповідання / Г. М. Тютюнник // Дніпро. – 1981. – № 3. – С. 84-91
Тютюнник Г. М. Житие Артема Безвиконного: Отрывок из повести / Г. М. Тютюнник // Радуга. – 1981. – № 10. – С. 78-86
Тютюнник Г. М. День мій суботній: Повість / Г. М. Тютюнник // Вітчизна. – 1981. – № 11. – С. 17-51
Тютюнник Г. М. Паливода: Оповідання / Г. М. Тютюнник // Україна. – 1984. – № 46. – С. 10
Тютюнник Г. М. Смерть кавалера / Г. М. Тютюнник // Поч. школа. – 1989. – № 9. – С. 60-64
3. Критика, публіцистика
Тютюнник Г. Восьмий виток навколо землі // Літ. Україна. – 1963. – 22 жовт.
Тютюнник Г. На сотні років // Літ. Україна. – 1963. – 8 листоп.
Тютюнник Г. Дзвіночки // Літ. Україна. – 1964. – 14 січ.
Ташаненко Микола(Тютюнник Гр.). Прозелень // Літ. Україна. – 1964. – 14 квіт.
Ташаненко Микола (Тютюнник Гр.). З його ім’ям // Літ. Україна. – 1964. – 19 трав.
Тютюнник Г. На третьому горизонті // Літ. Україна. – 1964. – 19 черв.
Тютюнник Г. Бачу! // Літ. Україна. – 1964. – 4 груд.
Ташаненко Микола (Тютюнник Гр.). Крізь тучу грозову // Літ. Україна. – 1965. – 4 трав.
Тютюнник Г. Шахтарська зоря // Вітчизна. – 1974. - № 6. – С. 135 – 143
Тютюнник Г. М. Світла душа: До 50-річчя з дня народження В.М. Шукшина / Г. М. Тютюнник // Укр. мова і літерат. в школі. – 1979. – № 7. – С. 76-77
Тютюнник Г. М. Талант чесний та мудрий: До 90-річчя з дня народження А.В. Головка / Г. М. Тютюнник. // Укр. мова і літерат. в школі. – 1987. – № 12. – С. 70-73
Тютюнник Г. М. 3 третьої полиці: Подорожні нотатки / Г. М. Тютюнник // Дивослово. – 1996. – № 4. – С. 10-11
4. Листи, щоденники, автобіографічні матеріали
Тютюнник Г. М. Лист з молодої осені / Г. М. Тютюнник // Літ. Україна. – 1965. – 31 жовт.
Тютюнник Г. М. Серед рідних та близьких: Із спогадів про брата – Г.М. Тютюнника // Дніпро. – 1970. – № 6. – С. 47-69
Тютюнник Г. М. „Я – людина. Я буду майстром”: Щоденники і записники / Г. М. Тютюнник; Передм. М. Жулинського; Публ. підгот. Р. Мовчан // Вітчизна. – 1985. – № 11. – С. 21- 48
Тютюнник Г. М. Душа на сповіді: 3 письменницьких роздумів [Із записників] / Г. М. Тютюнник; Передм. О. Сизоненка; Підгот. публ. М. Шудрі // Україна. – 1985. – № 12. – С. 16-17; № 14. – С. 16-18; № 16. – С. 16-17
Тютюнник Гр., Тютюнник Г. Закон спільного кореня: [Листування між Григорієм та Григором Тютюнниками] / Г. М. Тютюнник // Вітчизна. – 1986. – № 6. – С. 129-138
Тютюнник Г. М. Листи / Г. М. Тютюнник; Публ. та передм. Н. Дангулової // Дніпро. – 1987. – № 6. – С. 92-106
Тютюнник Г. М. Автобіографія / Г. М. Тютюнник // Літ. Україна. – 1987. – 16 лип.
Тютюнник Г. М. „ Дякую за Вашу чесну і нелегку працю...” [Листи до Н.П. Дангулової] / Г. М. Тютюнник // Літ. Україна. – 1988. – 28 січ.
Тютюнник Г. М. Невловима категорія – краса: Із письменницьких нотатків / Г. М. Тютюнник; Публ. Підгот. Р. Мовчан // Київ. – 1988. – № 8. – С. 115-121
Тютюнник Г. М. „Добра моя людино...” [Листи Григора Тютюнника до брата] / Г. М. Тютюнник // Родослав. – 1991. – № 19 (жовтень)
Тютюнник Г. М. „Знову кайдани на слово”: [Лист до П. Коленського, 22 березня 1963 р.] / Г. М. Тютюнник; Вступ і підгот. тексту О. Неживого // Слово і час. – 1991. – № 12. – С. 22-23
Тютюнник Г. М. „Життя у мене таке складне і трудне...”: Неопубліковані листи: (1962-1965 рр.) / Г. М. Тютюнник; Публ. та передм. М. Домчук // Березіль. – 1992. – № 7-8. – С. 140-146
Тютюнник Г. М. Лист: [1968]: До Олеся Гончара / Г. М. Тютюнник // Гончар Олесь. Собор. – К.: Веселка, 1992. – С. 11-12
Тютюнник Г. М. Автобіографія: (1966 р.) / Г. М. Тютюнник // Українське слово: Хрестоматія укр. літ. та літ. критики XX ст.: У 3 кн. – К.: Рось, 1994. – Кн. 3. – С. 237-240
“...Щоб було слово і світло”: Листування Григора Тютюнника / Передмова, упорядкування, примітки, підготовка текстів О. І. Неживого. – Луганськ: Альма-матер, 2004. – 232 с.
Тютюнник Г. Щоденники. Записники: (Передмова та публікація О. І. Неживого) / Г. Тютюнник // Бахмутський шлях. – 2004. – № 3-4. – С. 45-73
Тютюнник Г.:”образ України – здавна й по сьогодні”: Щоденники, записники / Г. Тютюнник; Передмова, упорядкування, примітки, підготовка текстів, редагування О. І Неживого. – Луганськ: Знання, 2005. – 262 с., іл. 6 с.
5. Переклади
Горький М. Серце Данко: Оповідання / М. Горький; 3 рос. пер. Гр. Тютюнник. – К.: Веселка, 1974
Соколов-Микитов І.С. Рік у лісі: Оповідання / І. С. Соколов-Микитов; Пер. з рос. Гр. Тютюнника. – К.: Веселка, 1976
Островський М.О. Гудок: Уривок з роману "Народжені бурею" / М. О. Островський; Пер. з рос. Гр. Тютюнника. – К.: Веселка, 1977
Тухтабаєв X. Пригоди двієчника: Повість-казка / Х. Тухтабаєв; 3 узб. пер. Гр. Тютюнник. – К.: Веселка, 1977
Тухтабаєв X. Кінець жовтого дива: Пригодницький роман / Х. Тухтабаєв; 3 узб. пер. Гр. Тютюнник. – К.: Веселка, 1978
Шукшин В. Калина червона: Оповідання. Кіноповісті / В. Шукшин; 3 рос. пер. Гр. Тютюнник. – К.: Молодь, 1978
Шукшин В. Міль пардон, мадам!: Оповідання / В. Шукшин; Пер. з рос. Гр. Тютюнника // Дніпро. – 1979. – № 7. – С. 135-140
Зієдоніс I. Блакитна казка / І. Зієдоніс; Пер. з латис. Гр. Тютюнник // Барвінок. – 1996. – № 8. – С. 20-21
Распе Р.Е. Пригоди барона Мюнхаузена: Оповідання / Р. Е. Распе; Переказ укр. для дітей Гр. Тютюнника. – К.: Грайлик, 1999
II. Література про життя та творчість Григора Тютюнника
1965
Малиновська М. Подорож по життю чи конструювання героя: (нотатки про прозу молодих) / М. Малиновська // Дніпро. – 1965. – № 7-8. – С. 138-150
1966
Денисюк І. Новела чи оповідання? / І. Денисюк // Жовтень. – 1966. – № 4. – С. 92-98
Таран А. Зав’язь / А. Таран // Ранок. – 1966. – № 7. – С. 11
Майфет Г. Сувора ніжність / Г. Майфет // Літ. Україна. – 1966. – 26 серп.
Шевченко А. Запахи життя / А. Шевченко // Дніпро. – 1966. – № 9. – С. 152-155
Малиновська М. Серйозний вік прози / М. Малиновська // Вітчизна. – 1966. – № 11. – С. 204-205
Фащенко В. Проба на новелу / В. Фащенко // Літ. Україна. – 1966. – 21 жовт.
Малиновська М. Об’єктивна переконливість “малої прози” / М. Малиновська // Літ. Україна. – 1966. – 2 груд.
1967
Косяченко В. Друзі, знайомі, однолітки / В. Косяченко // Прапор. – 1967. – № 2. – С. 62-65
Аврахов Т. Перші радощі першого відкриття / Т. Аврахов // Дукля (Пряшів). – 1967. – № 3. – С. 56-60
Брыль Я. Из первой книги: Рассказы с украинского / Я. Брыль // Дружба народов. – 1967. – № 10. – С. 145
1968
Фащенко В. Новела і новелісти: Жанрово-стильові питання (1917-1967 рр.) / В. Фащенко. – К.: Рад. письменник, 1968. – 264 с.
Гуцало Е. Новые имена на карте прозы: Заметки о молодых украинских рассказчиках / Е. Гуцало // Дружба народов. – 1968. – № 2. – С. 264-270
Гримич Г. Портрет зовнішній і психологічний: [Про новели Г. Тютюнника] / Г. Гримич // Дніпро. – 1968. – № 9. – С. 153-159
1969
Симоненко П. Дорога випробовувань / П. Симоненко // Літ. Україна. – 1969. – 13 черв.
Мельник В. На підступах до вершин: Полемічні нотатки про творчість Григора Тютюнника / В. Мельник // Молодь України. – 1969. – 5 жовт.
Мовчан П. Вгадування чи пошуки? / П. Мовчан // Жовтень. – 1969. – № 11. – С. 142-144
1970
Моторний О. Дороги на рідній землі / О. Моторний // Вітчизна. – 1970. – № 7. – 205-206
Іванишин В. Запах деревію: Спостереження над прозою Г. Тютюнника / В. Іванишин // Дніпро. – 1970. – № 8. – С. 153-156
Сеник Л. Енергія думки / Л. Сеник // Вітчизна. – 1970. – № 8. – С. 159-166
1973
Мороз-Погрібна Л. Вічна загадка любові / Л. Мороз-Погрібна // Вітчизна. – 1973. – № 4. – С. 210-213
Кондратюк А. Можливості й межі новели: [Про зб. новел Г. Тютюнника „Батьківські пороги”] / А. Кондратюк // Дніпро. – 1973. – № 12. – С. 139-144
Шаховський С. Межі й можливості критики: [Про зб. новел Гр. Тютюнника „Батьківські пороги”] / С. Шаховський // Дніпро. – 1973. – № 12. – С. 144-148
1974
Гуцало Е. Сила корней: [О рассказах Г. Тютюнника] / Е. Гуцало // Дружба народов. – 1974. – № 4. – С. 275-277
Стрельбицький М. Сюжет для невеликого оповідання: „Мала” проза. Рік 1973-й: Літ.-критичний огляд / М. Стрельбицький // Вітчизна. – 1974. – № 11. – С. 120-121
1975
Гордієнко А. Магістралі прогресу і тупики деідеологізації: Літ.-крит. нарис:[Про героїв оповідань Г. Тютюнника] / А. Гордієнко. – К: Рад. письменник, 1975. – С. 203-205
Корнієнко В. Чисте полум'я любові / В. Корнієнко // Друг читача. –1975. – 4 груд.
1977
Малиновская М. Творчество возмужания / М. Малиновская // Радуга. – 1977. – № 2. – С. 158-161
1978
Гуторов О. Підранок / О. Гуторов // Прапор. – 1978. – № 1. – С. 129-131
1980
Біленко В. 3 любові й доброти народжене: [Діти у творчості Григора Тютюнника] / В. Біленко // Література. Діти. Час. – К., 1980. – С. 87-100
Ласло-Куцюк М. Тенденції сучасної української прози / М. Ласло-Куцюк // Шукання форми. Нарис з української літератури XX століття. – Бухарест, 1980. – С. 191-232
Слабошпицький М. Дитинству віддана... / М. Слабошпицький // Література. Діти. Час. – К., 1980. – Вип. 5. – С. 40-42
Гончар О. Жанру зтому жить! / О. Гончар // Лит. Россия. – 1980. – 28 март.
Близнець В. Діти війни і книги про них / В. Близнець // Рад. літературознавство. – 1980. – № 5. – С. 15
Загребельний П. Роздуми про труднощі найважчої теми / П. Загребельний // Літ. Україна. – 1980. – 27 трав.
Ільницький М. Від епічності до епічності: [Про спорідненість творчості В. Шукшина і Гр. Тютюнника] / М. Ільницький // Дніпро. –1980. – № 12. – С. 137-147
1981
Мороз Л. Григір Тютюнник / Л. Мороз // Письменники Радянської України: Літ.-критич. нариси. – К, 1981. – Вип. 10. – С. 225-245
Слабошпицький М. Вічна загадка любові / М. Слабошпицький // Тютюнник Г. Климко. – К., 1981. – С. 5-10
Гончар О. Живописець правди / О. Гончар // Літ. Україна. – 1981. – 17 берез.; Укр. мова і літерат. в школі. – 1981. – № 3. – С. 22-23
Дончик В. Неосвоєне багатство: [Про жанрово-стильові особливості сучасної української прози] / В. Дончик // Дніпро. – 1981. – № 3. – С. 117-130
Шевченко А. Григір Тютюнник: Ідеалом для мене завжди були доброта, самовідданість і милосердя людської душі / А. Шевченко // Ранок. – 1981. – № 3. – С. 13
Шевченко Г. „Вічна загадка любові...”: Із спостережень над новелістикою Г. Тютюнника // Рад. літературознавство. – 1981. – № 7. – С. 16-24
Гончар О. Живописец правды: [О прозе Г. Тютюнника] / О. Гончар // Радуга. – 1981. – № 10. – С. 74-77
Гуцало Є. Вічна загадка любові / Є. Гуцало // Україна. – 1981. – № 49. – С. 13
Мельник В. Мужність доброти: [Творчий шлях Григора Тютюнника] / В. Мельник // Жовтень. – 1981. – № 11. – С. 130-139
Жулинський М. Добром нагріте серце: [Про творчість Григора Тютюнника] / М. Жулинський // Літ. Україна. – 1981. – 4 груд.
Засенко П. На берегах пам'яті: Григір Тютюнник. Який він був? Лабораторія митця / П. Засенко // Ранок. – 1981. – № 12. – С. 8-9
Мельник В. Рух душі і закон вічності: Морально-етична проблема у прозі останніх років / В. Мельник // Вітчизна. – 1981. – № 12. – С. 156
Олійник Б. ...Прийшов, щоб не розлучатися / Б. Олійник // Укр. мова і літерат. в школі. – 1981. – № 12. – С. 58-61
Шевченко А. ...Щоб було слово і світло на папері / А. Шевченко // Дніпро. – 1981. – № 12. – С. 124-127
1982
Шевчук В. У царстві новели: Літературно-стилістичні періоди / В. Шевчук // Вітрила-82. – К., 1982
Антоненко П. Дивосвіт його таланту / П. Антоненко // Комс. гарт. – 1982. – 9 січ.
Гебнер Р. Нові умови, новий герой / Р. Гебнер; 3 німецької перекл. Ю. Михалюк // Всесвіт. – 1982. – № 2. – С. 162-163
Приходько I. „Аvе sоl...” / І. Приходько // Жовтень. – 1982. – № 3. – С. 113-115
Иваненко В. Вечная загадка любви / В. Иваненко // Звезда. – 1982. – № 5. – С. 188-191
Лебедев А. Утешение для чудаков / А. Лебедев // Лит. обозрение. – 1982. – № 5. – С. 41- 46
Панченко В. Краса доброї людини: [Про письменника Григора Тютюнника] / В. Панченко // Вітчизна. – 1982. – № 6. – С. 186-195
Шевченко Г.Г. „...Пригадати все таким, яким воно було...”: [Оповідання Григора Тютюнника „На згарищі” та „Обнова” на уроці позакл. чит. в VII кл.] / Г. Г. Шевченко // Укр. мова і літерат. в школі. – 1982. – № 6. – С. 40 - 46
Жулинський М. Концепція людини і утвердження радянського способу життя / М. Жулинський // Рад. літературознавство – 1982. – № 10. – С. 14-15
Яворівський В. Прийти, щоб залишитися / В. Яворівський // Жовтень. – 1982. – № 11. – С. 115-122
Приходько I. Майстер художньої деталі / І. Приходько // Прапор. –1982. – № 11. – С. 119-121
1983
Жулинский Н.Г. Человек в литературе: Общественные ценности и проблемы художественного характера: [О творчестве Г. Тютюнника] / Н. Г. Жулинський – К: Наукова думка, 1983. – С. 93, 123, 127, 129, 169, 170, 171, 245
Панченко В. Сага Григора Тютюнника / В. Панченко // Панченко В. Енергія пошуку. – К., 1983. – С. 121-156
Хороб М.Б. До питання психологізму в оповіданнях Григора Тютюнника / М. Б. Хороб // Укр. літературознавство. – 1983. – Вип. 41. – С. 22-28
Сивокінь Г.М. Життєва переміна як необхідність: (Із спостережень над сюжетикою сучасного оповідання) / Г. М. Сивокінь // Рад. літературознавство. – 1983. – № 10. – С. 13-14
1984
Мороз Л. 3 любові й доброти (Григір Тютюнник) : Літ.-критич. нарис / Л. Мороз. – К.: Рад. письменник, 1984. – 182 с.: портр.
Слабошпицький М. Тютюнники / М. Слабошпицький // Слабошпицький М. Літературні профілі: Літ.-критч. статті – К., 1984. – С. 31-49
Турбин В. Обретение дома / В. Турбин // Новый мир. – 1984. – № 2. – С. 232-235
Фащенко В. Встречи на дорогах войны: [Дети в произведениях Гр. Тютюнника] / В. Фащенко // Детская литература. – 1984. – № 5. – С. 16-19
1985
Шевченко А. Талант любові: Життєвий і творчий шлях Григора Тютюнника / А. Шевченко // Тютюнник Г. Твори: У 2 кн. – К., 1985. – Кн. 2. – С. 314-327
Пригорницький Ю. Сад правди і добра: Роздуми над двотомником Григора Тютюнника / Ю. Пригорницький // Літ. Україна. – 1985. – 28 берез.
Малєєв П. „3 долонею біля серця”: [Коментарі до листів Григора Тютюнника] / П. Макєєв // Київ. – 1985. – № 9. – С. 132-136
Неживий О. Сповідь життєвій правді / О. Неживий // Молодогвардієць. – 1985. – 21 листоп.
Сизоненко О. Лицар правди й добра / О. Сизоненко // Україна. – 1985. – № 12. - С. 16
1986
Жулинський М. Добром нагріте серце: [Про творчість Григора Тютюнника] / М. Жулинський // Жулинський М. Наближення. – К., 1986. – С. 33-55
Сулима М. Народна пісня в творчості Григора Тютюнника / М. Сулима // Укр. мова і літерат. в школі. – 1986. – № 5. – С. 13-15
Григорів М. Щедрість: Спогад про Г. Тютюнника / М. Григорів // Київ. – 1986. – № 6. – С. 122-125
Жулинський М. Закон спільного кореня: [Листування між Григорієм та Григором Тютюнниками] / М. Жулинський // Вітчизна. – 1986. – № 6. – С. 129-130
Шугай О. Усе живе - тепле..: Спогади / О. Шугай // Дніпро. – 1986. – № 7. – С. 101-112
Христенко I. Дзвін кобзи породив натхнення: Із спогадів про Григора Тютюнника / І. Христенко // Прапор. – 1986. – № 8. – С. 85-87
Вінграновський М. Два дні в Одесі / М. Віграновський // Україна. –1986. – № 11. – С. 23
Вітренко Р. Вогник надії: [Урок з позакласного читання за повістю Григора Тютюнника „Вогник далеко в степу”] / Р. Вітренко // Укр. мова і літерат. в школі. – 1986. – № 11. – С. 22-33
Стеблина М. I слово озоветься: Спогад про Григора Тютюнника / М. Стеблина // Літ. Україна. – 1986. – 4 груд.
1987
Дангулова Н. „Бачиться прозоро й точно” / Н. Дангулова // Дніпро. – 1987. – № 6. – С. 91-92
Орел Л. Коріння: Про Шилівку – рідне село укр. письменників братів Тютюнників / Л. Орел // Вітчизна. – 1987. – № 6. – С. 179-182
Шевченко А. Зустріч на все життя / А. Шевченко // Літ. Україна. – 1987. – 16 лип.
Неживий О. Пам'ять про вчителя / О. Неживий // Молодогвардієць. – 1987. – 1 серп.
Шевченко М. Наближення до вічної загадки: Про публікацію у журналі „Дніпро” листів Григора Тютюнника / М. Шевченко // Літ. Україна. – 1987. – 13 серп.
Неживий О. Проза правди / О. Неживий // Молодогвардієць. – 1987. – 24 верес.
Стеблина М. И слово отзовется...: Воспоминания о Гр. Тютюннике / М. И. Стеблина // Радуга. – 1987. – № 9. – С. 120-125
Неживий О. Вічний талант любові / О. Неживий // Молодогвардієць. – 1987. – 17 жовт.
Мороз Л. За твором Григора Тютюнника / Л. Мороз // Літ. Україна. – 1987. – 22 жовт.
Неживий О. Молодості неповторні дні / О. Неживий // Прапор перемоги. –1987. – 22 листоп.
Гуцало Є. Правдоборець: Повість-спогад про Ґригора Тютюнника / Є. Гуцало // Україна. – 1987. – № 46 – С. 13 -14; № 47. – С. 13-14; № 48. – С. 13-14; № 49. – С. 13-14
1988
Вічна загадка любові: Літературна спадщина Григора Тютюнника. Спогади про письменника / Упоряд. та прим. А. Шевченка. – К.: Рад. письменник, 1988. – 496 с.: іл.
Захарчук I. Перехрестя культурних моделей у чоловічій та жіночій свідомості / І. Захарчук // „Камінний господар” Лесі Українки та феномен середньовіччя: 36. наук. праць. – Рівне, 1988.– С. 81-83
Мороз Л. Григір Тютюнник / Л. Мороз // Історія укр. літ-ри: У 2 т.– К., 1988. – Т. 2. – С. 711-719
Тютюнник Г: [Ст.] // Письменники Радянської України. 1917-1987: Біобібліогр. довідник. – К., 1988. – С. 603
Гуцало Є. 3 роси і води Вам... / Є. Гуцало // Літ. Україна. – 1988. – 28 січ.
Булах Г. Коралі його душі / Г. Булах // Молодь України. – 1988. – 16, 21 черв.
Неживий О. Біль і радість: Нотатки про книгу “Вічна загадка любові” / О. Неживий // Молодогвардієць. – 1988. – 10 верес.
Литвин В. Концепція художньої деталі в „малій” прозі Григора Тютюнника / В. Литвин // Дивослово. – 1988. – № 11. – С. 7-9
Неживой А. В памяти потомков / А. Неживой // Ворошиловгр. правда. – 1988. – 7 дек.
Шевченко П. Вогнище пам’яті / П. Шевченко //Молодогвардієць. – 1988. – 8 груд.
Ткаченко Л. Пам’яті земляка / Л. Ткаченко // Молодь України. – 1988. – 11 груд.
1989
Агєєва В. П. Пам'ять подвигу: [Про творчість Г. Тютюнника] / В.П. Агєєва; // Українська воєнна проза 60-80-х років – К., 1989. – С. 59, 80, 81-89,91,96, 119,128, 197, 221
Дончик В. Син свого народу: [Про Григора Тютюнника] / В. Дончик // Дончик В. Зупинені миті. – К., 1989. – С. 243-259
Неживий О. І. Григір Тютюнник і наш край / О. Неживий. – Луганськ, 1989. – 12 с.
Шевченко А. Щастя і злощастя Григора Тютюнника / А. Шевченко // Літературна панорама. – К.: Дніпро, 1989. – С. 149-157
Шевченко Л.Л. Що за однослівним заголовком ?: [До характеристики поетики Г. Тютюнника] / Л. Л. Шевченко // Культура слова. – К., 1989. – Вип. 36. – С. 29-32
Слабошпицький М. 3 генетичної пам'яті народу / М. Слабошпицький // Літ. Україна. – 1989. – 26 січ.
Неживий О. Куди подіти той біль / О. Неживий // Молодогвардієць. – 1989. – 11 лют.
Біленко В. Письменник – совість і гордість народу / В. Біленко // Сільські вісті. – 1989. – 11 берез.
Ротач П. До висоти шедевру: (Григір Тютюнник: від етюду „Паливода” до новели „Деревій”) / П. Ротач // Укр. мова і літерат. в школі. – 1989. – № 4. – С. 22-24
Неживий О. Юності неповторні літа / О. Неживий // Україна. – 1989. – № 22. – С. 15
Аврахов Т. Поліфункціональність художньої деталі у творчості Григора Тютюнника / Т. Аврахов // Укр. мова і літерат. в школі. – 1989. – № 8. – С. 16-22
Стеблина М. Витязь правди і любові / М. Стеблина // Поч. школа. – 1989. – № 9. – С. 59-60
Шевченко А. Оповідь про щастя і злощастя Григора Тютюнника / А. Шевченко // Рад. літературознавство. – 1989. – № 10. – С. 13-19
Лист постійного обласного комітету по вшануванню пам’яті українського радянського письменника, лауреата Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка Григора Михайловича Тютюнника // Молодогвардієць. – 1989. – 30 листоп.
Неживий О. Письменник з чистою душею / О. Неживий // Молодогвардієць. – 1989. – 30 листоп.
Миколаєнко П. Вічна загадка / П. Миколаєнко // Молодогвардієць. – 1989. – 7 груд.
Кононов І. Правда, і тільки правда: Творчість Г. М. Тютюнника в контексті сучасності / І. Кононов // Прапор перемоги. – 1989. – 27 груд.
1990
Шевчук В. Те, що не повертається: Спогад про Григора Тютюнника / В. Шевчук // Шевчук В. Дорога в тисячу років. – К., 1990. – С. 399 – 409
Псарьова О. Ми тебе пам’ятаємо / О. Псарьова // Заря коммунизма. – 1990. – 5 янв.
Котлов Л. Благодарен судьбе / Л. Котлов // Ворошиловгр. правда. – 1990. – 2 февр.
Аврахов Т. Художня спадщина Григора Тютюнника: спроби наукового осмислення й оцінки / Т. Аврахов // Укр. мова і літерат. в школі. – 1990. – № 3. – С. 13-17
Неживий О. Вічна загадка любові: Григорію Тютюннику – 70 років / О. Неживий // Молодогвардієць. – 1990. – 21 квіт.
Українська література 70-80-х років: Сторінки підручника: Л. Костенко; Гр. Тютюнник; П. Загребельний / Підгот. В.Г. Дончик та ін. // Слово і час. – 1990. – № 6. – С.79-89
Неживий О.І. Літературний музей Григора Тютюнника в школі / О. І. Неживий // Укр. мова і літерат. в школі. – 1990. – № 6. – С. 78-80
Неживий О. Усім добрим лубенцям / О. Неживий // Лубенщина. – 1990. – 7 черв.
Гуторов О. Незахищене серце: Характер і час Григора Тютюнника: [Докум. оповідь] / О. Гуторов // Прапор. – 1990. – № 7 – С. 27- 64; № 8. – С. 14- 68; № 9. – С. 18-71
Карпунин М. Памятник писателю-земляку / М. Карпунин // Голос Донбасса. – 1990. – 10 сент.
Сурженко А. Наш Григор Тютюнник / А. Сурженко // Прапор перемоги. – 1990. – 21 верес.
Тарнашинська Л.”... Спочатку як задум” / Л. Тарнашинська // Укр. мова і літерат. в школі. – 1990. – № 11. – С. 47
1991
Аврахов Т. Г. Особливості творчої манери Григора Тютюнника / Т. Г. Аврахов // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 36-37
Александрова С. П. Словотвірні та стилістичні особливості прислівників у новелах Григора Тютюнника / С. П. Александрова // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 123-124
Алексіюк М. Й. Мова як засіб індивідуалізації персонажів у оповіданні "Оддавали Катрю" / М. Й. Алексію // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 116-117
Андрусенко В.II. "Людям на добро" ("Крайнебо" Григора Тютюнника у позакласному читанні) / В. П. Андрусенко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 63-65
Белей Л.О. Індивідуально-стильові особливості щипання антропонімів у оповіданні Григора Тютюн¬ника "Оддавали Катрю" / Л. О. Белів // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 110-112
Білецький Ф. М. Гумор Григора Тютюнника / Ф. М. Білецький // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 25-27
Білогуб І. М. До питання концепції людини в творчості Григора Тютюнника / І. М. Білогуб // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 4-5
Білогуб І. М. Людина в часопросторі прози Гри¬гора Тютюнника / І. М. Білогуб // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 31-32
Білоус М. П. Етика спілкування персонажів Григора Тютюнника / М. П. Білоус // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 144-146
Бойко В.М. Специфіка використання фразеологіч¬них одиниць у творах Григора Тютюнника / В. М Бойко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 97-98
Будівський П.О. Своєрідність повісті Григора Тютюнника "Облога" / П. О. Бундівський // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 39-41
Будівський П. О. Спостереження над композицією повісті Григора Тютюнника „Облога” / П. О. Будівський // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 5-7
Вакалюк А.Ю. Антропонімія в повісті Григора Тютюнника "Облога" / А. Ю. Вакалюк // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 109-110
Вербовий М. В. Особливості словотворчої структу¬ри прислівників способу дії у новелах Г. Тютюнника / М. В. Вербовий // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 119-121
Височина В.А. Вставлені речення: у творах Гри¬гора Тютюнника / В. А. Височина // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 137-138
Вітренко Р.І. Творчість Григора Тютюнника: місце в шкільній програмі й духовному становленні учня / Р. І. Вітренко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С.60-61
Возний Т. М. Мовні засобі вираження відчуттів у оповіданнях Григора Тютюнника / Т. М. Возний // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 72-74
Глуховцева К. Д. Психологія мовлення дійових осіб у повістях Григора Тютюнника / К. Д. Глуховцева // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 27-28
Гончар О. Живописець правди: (Григір Тютюнник) / О. Гончар // Гончар О. Чим живемо. – К., 1991. – С. 195-198
Грек А. Г., Ємельянова В.Б. Деякі форми автокомунікації в щоденниках Григора Тютюнника / А. Г. Грек, В. Б. Ємельянова // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 148-149
Григір Тютюнник: Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – 159 с.
Гурбанська А.І. Григір Тютюнник і Віктор Близнець /До питання про творчу близькість у висвітлен¬ні теми “Дитина й війна” / А. І. Гурманська // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 19-20
Демченко В.М. Порівняння мовної культури селян із мовленням "новітніх" городян у оповіданнях Григора Тютюнника / В. М. Демченко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 86-88
Дергаль Д.Я. "Дивак" Григора Тютюнника в кон¬тексті типологічно співзвучних творів / Д. Я. Дергаль // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 17-19
Дзюбишина-Мельник Н.Я. Норма художнього стилю і стилістика Григора Тютюнника / Н. Я. Дзюбишина-Мельник // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 77-78
Дмитренко М.К. Народні легенди, перекази, піс¬ні в творах Григора Тютюнника / М. К. Дмитренко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 55-57
Донченко Л.О. "Вічність і міть" у художньому світі Григора Тютюнника / Л. О. Донченко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 24-25
Домчук М. П. Художнє дослідження національного характеру в прозі Григора Тютюнника / М. П. Домчук // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 15-17
Дорошенко Л.І. Народна будівельна лексика в оповіданнях Григора Тютюнника / Л. І. Дорошенко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 103-105
Ємельянова В. Б. Листи Григора Тютюнника / В. Б. Ємельянова // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 29-31
Єрмоленко С. Я. Авторська модальність оповіді Григора Тютюнника / C. Я. Єрмоленко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 67-68
Заверталюк Н.І. Психологізм прози Григора Тю¬тинника / Н. І. Заверталюк // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 27-29
Загнітко А.П. Функціональні особливості реа¬лізації позиції суб'єкта дії в новелах Григора Тютюнника / А. П. Загнітко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 82-83
Захарчук І.В. Проблеми майстерності Григора Тютюнника-новеліста / І. В. Захарчук // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 29-30
Зеленько А. С. Суржик – стилістичний засіб вияву денаціоналізації і культурної деградації у новелах Григора Тютюнника / А. С. Зеленько // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 23-24
Калашник В.С. Ключова метафора в авторському стилі Григора Тютюнника / В. С. Калачник // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 70-72
Книш О.І. Деякі мовностилістичні особливості повісті Г.Тютюнника "Облога" / О. І. Книш // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 114-116
Кобилянська М.Ф. , Кобилянський І. Ю. Деякі син¬таксичні особливості мови творів Г.Тютюнника / М. Ф. Кобилянська, І. Ю. Кобилянський // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 133-135
Ковалець Л.М. Драматизм морально-психологічних конфліктів повісті Григора Тютюнника "Климко" / Л. М. Ковалець // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 32-34
Ковальчук О. Ціннісні орієнтації і тип поведін¬ки: Особливості осмислення колізії "Мати чи бути?" в оповіданні Григора Тютюнника "Син приїхав" / О. Ковальчук // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 49-51
Козачок Я. В. Григір Тютюнник, Василь Шукшин: Проблемно-художнє зіставлення (рос. мовою). – Автореф. дис....канд. філолог. наук / Я. В. Козачок. – К., 1991
Козачук Г.О. Діалектизми в творах Григора Тю¬тюнника / Г. О. Козачук // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 102-103
Коломієць М. П. Семантико-стилістичні пункції фразеологічних одиниць у новелах і оповідях Г.Тю¬тюнника / М. П. Коломієць // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 95-96
Кононов І. Ф. Людина, суспільство, культура в творчості Григора Тютюнника / І. Ф. Кононов // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 3 – 4
Кучеренко Л. І. Лексика на позначення кольо¬рів у оповіданнях Григора Тютюнника / Л. І. Кучеренко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 105-107
Лакиза М.П. Гуманізм ранніх творів Григора Тю¬тюнника / М. П. Лакиза // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 8-10
Лещенко Г.П. Використання творів Григора Тютюнника для навчального перекладу на уроках російської мови в середній школі / Г. П. Лещенко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 150-151
Лещенко Т.О. Проблема духовності в оповіданні Григора Тютюнника "Син приїхав" / Т. О. Лещенко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 13-15
Лісова Е. В., Неживий О. І., Новодран О. О. Морально-етична проблематика образу дитинства в творчості Гр. Тютюнника в школі / Е. В. Лісова, О. І. Неживий, О. О. Новодран // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 17-18
Лукашова О.А. Художнє осмислення образу Климка: До проблеми загальнолюдських якостей у творчос¬ті Григора Тютюнника / О. А. Лукашкова // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 22-23
Ляхова Е.Т. Творча індивідуальність Григора Тю¬тюнника в його листах / Е. Т. Ляхова // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 34-36
Масенко Л.Т. Поезія в прозі: Мова Григора Тю¬тінника / Л. Т. Масенко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 74-76
Масловська М. В. Психологізм оповідання Григора Тютюнника "Сито, сито" / М. В. Масловська // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 47-49
Миронюк Н.П. фразеологізми в оповіданнях Гри¬гора Тютюнника / Н. П. Миронюк // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 100-101
Міхірьова С. І. Експресивно-оціночні функції демінутивів у новелах Григора Тютюнника / С. І. Міхірьова // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 124-126
Міхно О. А. Народнопоетичне слово у Григора Тютюнника / О. А. Міхно // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 12-13
Могила Н. М. Особливості диференційованого підхо¬ду до учнів при нормуванні мовленнєво-розумовних нави¬чок: (на матеріалі повісті Григора Тютюнника «Климко») / Н. М. Могила // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 146-148
Мороз Л.З. Григір Тютюнник: Нарис життя і творчості / Л. З. Мороз. – К.: Дніпро, 1991. – 206 с.: іл.
Мороз Л. З. Творчість Григора Тютюнника і проблеми духовності українського народу / Л. З. Мороз // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 3-4
Муромцев І.В. Функції повторів в оповіданнях про природу для дітей Григора Тютюнника / І. В. Муромцев // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 68-70
Нагіна В.О. Особливості художнього мовлення Григора Тютюнника / В. О. Нагіна // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 76
Нарівська В.Д. Григір Тютюнник як національний художник: (світоглядний аспект) // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 4-6
Неживий О. І. Григір Тютюнник і Луганщина / О. І. Неживий // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 58-60
Неживий О. І. Краєзнавчий аспект при вивченні творчості Гр. Тютюнника / О. І. Неживий // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 7- 9
Неживий О. І., Васильєв Г. Й. Педагогічне обґрунтування вивчення творчості Григора Тютюнника в XI класі середньої школи (оповідання “Син приїхав”, “ Оддавали Катрю”) / О. І. Неживий // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 61-63
Олексенко В. П. Дієслова на позначення перемі¬щення в українській мові: (на матеріалі творів Григора Тютюнника) / В. П. Олексенко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С.126-127
Олексенко В. П., Ямщикова Л.Ф. Демінутиви (зменшено-пестливі норми) у творах Григора Тютюнника / В. П. Олексенко, Л. Ф. Ямщикова // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 121-123
Олійник Н.П., Попова І.С. Особливості виражен¬ня авторської позиції в повісті Григора Тютюнника "Климко" / Н. П. Олійник, І. С. Попова // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 45-47
Паночко М. М. Робота над семантикою незрозумілих слів у творах для дітей Григора Тютюнника / М. М. Паночко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 142-144
Пінчук Т. С. Людина і природа у творчості Григора Тютюнника / Т. С. Пінчук // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 9-10
Пінчук Т.С. Гуманістичний пафос новел Григора Тютюнника / Т. С. Пінчук // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 12-13
Пентилюк М.І. Образно-естетична функція діє¬слівних синонімів у творах Григора Тютюнника / М. І. Пентилюк // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 80-81
Поліщук Н. М. Художня функція однорідних членів речення в творах Григора Тютюнника / Н. М. Поліщук // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 31-32
Полтавчук В.Г. Творчість Григора Тютюнника в кон¬тексті проблемі "література і влада" / В. Г. Полтавчук // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 6-8
Поповський А.М., Зеленько А.С. Українсько-російська мовна взаємодія - один з елементів творчої манери Григора Тютюнника / А. М. Попівський, А. С. Зеленько // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 90-92
Працьовитий В.С. Образ отчого дому в оповідан¬нях Григора Тютюнника / В. С. Працьовитий // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 38-39
Проблеми творчої спадщини Григора Тютюнника: Тези доповідей науково-практичної конференції, присвяченої творчій спадщині лауреат Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка Григора Тютюнника. – Луганськ, 1991. – 32 с.
Приходько І.Ф. Деталь у художній палітрі Гри¬гора Тютюнника / І. Ф. Приходьмо // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 43-44
Просалова В.А. Природа як дійова особа в опо¬віданнях Григора Тютюнника про Данила Коряка / В. А. Прасолова // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 43-44
Пугач В. М. Використання предикативних форм на -но /-ено/, -то у прозі Григора Тютюнника / В. М. Пугач // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 128-128
Рабанюк Л.С. Генітивні речення у мові творів Григора Тютюнника / Л. С. Рабанюк // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 139-140
Рудь О. І., Ужченко В. Д., Циганкова Н. М. Біля народних джерел (спроба порівняльного аналізу фразеологізмів у Григорія і Григора Тютюнників) / О. І. Рудь, В. Д. Ужченко, Н. М. Циганкова // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 26-27
Сагаровський А. А. Просторічні й говірні фоне¬тичні особливості у творах Григора Тютюнника / А. А. Сагаровський // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 107-109
Свашенко А.О. Порівняння як мовні засоби об¬разності в прозі Григора Тютюнника / А. О. Свашенко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 83-85
Сербін С. Г., Сербіна Т. Г. Парцельовані речен¬ня в повісті "Климко" Г.Тютюниика / С. Г. Сербін, Т. Г. Сербіна // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 94-95
Сікорська З.С., Терновська Т. П. Мовні засоби лі¬ризму в новелах Григора Тютюнника / З. С. Сікорська, Т. П. Тернавська // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 118-119
Сікорська З. С., Терновська Т. П. Лінгвостилістичний аналіз новели Г. Тютюнника „Три зозулі з поклоном” / З. С. Сікорська, Т. П. Терновська // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 19-20
Скрипка В. М. Проблема добра і зла в творчості Григора Тютюнника / В. М. Скрипка // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 20-22
Сочинська Н. Е. Порівняльні конструкції в тво¬рах Григора Тютюнника / Н. Е. Сочинська // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 85-86
Степаненко М.І. Народність мови як виразник стилю Григора Тютюнника / М. І. Степаненко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 78-80
Таран Н. Є. Поетика автобіографізму у творах Григора Тютюнника / Н. Є. Таран // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 151-153
Таран Н. Є. Мотив пам’яті як змістовний стрижень автобіографічних творів Григора Тютюнника / Н. Є. Таран // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 10-12
Темченко Л. В. Гуманізм у творчості Григора Тю¬тюнника і Ліни Костенко / Л. В. Темченко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 10-11
Ткачук Г.П. Пізнавальний характер дитячих тво¬рів Григора Тютюнника / Г. П. Ткачук // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 65-67
Турган О. Д. Традиції і новаторство новелісти¬ки Григора Тютюнника / О. Д. Турган // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 51-53
Турган О. Д. Традиції класичної української новели кінця XIX – початку XX століття у творчості Григора Тютюнника / О. Д. Турган // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 16-17
Ужченко В. Д. Фразеологічний компонент мови творів Григора Тютюнника / В. Д. Ужченко // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 20-21
Ужченко В.Д. До фразеологічних криниць Григора Тютюнника / В. Д. Ужченко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 98-100
Халчанська О.В. Функціонування причинової конструкції з прийменником від у творах Григора Тютюнника / О. В. Халчанська // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 135-137
Хом’як Т. В. Деталь як один із засобів психологізації в поетиці творів Григора Тютюнника / Т. В. Хом’як // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 14-16
Христіанінова Р.О. Стилістичні функції одно¬складних речень у шві творів Григора Тютюнника / Р. О. Христіанінова // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 92-93
Царьова В.П. Християнські мотиви в творчості Григора Тютюнника / В. П. Царьова // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 44-45
Царьова В. П. Авторська позиція в повісті Г. Тютюнника „Житиє Артема Безвіконного” / В. П. Царьова // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 13-14
Чевердак В. В. Народні джерела лексики на позначення людини та її рис в творах Григора Тютюнника / В. В. Чевердак // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 22-23
Чирва Г. М. Особливості синтаксису авторського мовлення Григора Тютюнника / Г. М. Чирва // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 131-133
Чумаков Г. М., Нечаєва Л.А., Туревич Н.Г. «Другорядний діалог» у російській і українській літературах: Структура. Семантика. Стилістика / Г. М Чумаков, Л.А Нечаєва., Н.Г. Гуревич // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 140-142
Шевцова В.О. Функції топонімів у творах Гри¬гора Тютюнника / В. О. Шевцова // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 112-114
Шевцова В. О. Художні функції антропонімів у творах Григора Тютюнника / В. О. Шевцова // Тези доповідей науково-практичної конференції “Проблеми творчої спадщини Гр. Тютюнника”. – Луганськ, 1991. – С. 24-26
Шевченко Л.Л. Народнорозмовне джерело ідіостилю Григора Тютюнника / Л. Л. Шевченко // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 88-90
Шульжук К.Ф., Шульжук В. К. Із спостережень над структурою речення в оповіданнях Григора Тютюнника / К. Ф. Шульжук, В. К. Шульжук // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С. 130-131
Яковлєва А.М. "Вогник далеко в степу" Григора Тютюнника. Характеристика хронотопу повісті / А. М. Яковлєва // Тези доповідей республіканської науково-практичної конференції, присвяченої 60-річчю від дня народження письменника: (5-6 грудня 1991 року) / Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. – Луганськ, 1991. – С.53-55
Аврахов Т. За що поминають Маркіяна?: [Амальгама критичних суджень про одну новелу Григора Тютюнника] / Т. Аврахов // Слово і час. – 1991. – № 3. – С. 62-67
Вітренко Р. Григір Тютюнник: Шлях правди і милосердя: До 60-річчя з дня народження / Р. Вітренко // Укр. мова і літерат. в школі. – 1991. – № 11. – С. 22-34
Мороз Л. „Пам'ять... як вишневий цвіт...”: Утвердження духовності людини в творах Г. Тютюнника / Л. Мороз // Київ. – 1991. – № 11. – С. 125-128
Брюховецький В. Те, що не забувається / В. Брюховецкий // Укр. мова і літерат. в школі. – 1991. – № 12. – С. 5-6
Гуцало Є. Завжди самостійний, завжди незалежний / Є. Гуцало // Літ. Україна. – 1991. – 5 груд.
Дімаров А. Живий серед живих / А. Дімаров // Літ. Україна. – 1991. – 5 груд.
„3 любові й муки народжується письменник...”: До 60-річчя з дня народження Григора Тютюнника: [М. Слабошпицький, В. Брюховецький, П. Малєєв, А. Шевченко] // Укр. мова і літерат. в школі. – 1991. – № 12. – С. 3-8
Коваль В. Загадка смерті Григора Тютюнника / В. Коваль // Молодь України. – 1991. – 6, 10, 14 груд.
Кононченко В., Терновська Н. Немає загадки таланту, є вічна загадка любові / В. Кононенко, Н. Терновська // Трибуна студента (мнт). – 1991. – 27 груд.
Малахута М. Григір Тютюнник: Завтра – 60 років з дня народження нашого видатного земляка-вчителя і письменника / М. Малахута // Луганская правда. – 1991. – 4 дек.: фот.
Мовчан Р. Прохачі на своїй землі або ще один штрих до портрета Григора Тютюнника / Р. Мовчан // Голос України. – 1991. – 7 груд.
Мовчан Р. „Скучаю за твоїм словом...”: [Листи Гр. Тютюнника до О.Ф. Черненко: 1962-1969 рр.] / Р. Мовчан // Слово і час. – 1991. – № 12. – С. 12-23
Неживий О. Уроки Григора Тютюнника в рідній школі: До 60-річчя з дня народження письменника / О. Неживий // Наша газета. – 1991. – 4 груд.
Неживий О. Знову кайдани на слово / О. Неживий // Слово і час. – 1991. – № 12. – С. 22-24
Сверстюк Є. Пам'ять струни / Є. Сверстюк // Літ. Україна. – 1991. –5 груд.
Семенчук I. „Опис природи?”: Про своєрідність зображення природи в новелах Г. Тютюнника / І. Семенчук // Слово і час. – 1991. – № 12. – С. 24-29
Слабошпицький М. Неповторність / М. Слабошпицький // Укр. мова і літерат. в школі. – 1991. – № 12. – С. 4-5
Стешенкова Т. „Це – диво у нашій літературі”/ Т. Стешенкова // Літ. Україна. – 1991. – 12 груд.
Шевченко А. Болить / А. Шевченко // Укр. мова і літерат. в школі. – 1991. – № 12. – С. 7- 8
Шевченко А. Його душа прагне волі / А. Шевченко // Літ. Україна. – 1991. – 5 груд.
1992
Мороз Л. Тютюнниківська наукова конференція / Л. Мороз // Слово і час. – 1992. – № 5. – С. 21
Черненко О. А спочатку було село...: Спогади / О. Черненко // Березіль. – 1992. – № 7-8. – С. 146-155
Аврахов Т. Екзистенція в художньому слові Григора Тютюнника / Т. Аврахов // Укр. мова і літерат. в школі. – 1992.– № 9-10. – С. 46-48
Ляхова Ж. Все теє на серце лягає каменем / Ж. Ляхова // Кам’яний брід. – 1992. – № 2 (грудень)
1993
Вітренко Р.І. Григір Тютюнник / Р. І. Вітренко // Нові імена в програмі з української літератури. Посібник для вчителя. – К., 1993. – С. 296-316
Гримич Г. Загадка творчого бунту: Новелістика укр. шістдесятників: Літ.-крит. нарис / Г. Гримич. – К.: Укр. письменник, 1993.
Дончик В.Г., Брюховецький В.С., Штонь Г.М., Бойко Л.С. Григір Тютюнник / В. Г. Дончик, В. С. Брюховецький, Г. М. Штонь, Л. С. Бойко // Українська література XX сторіччя. – К, 1993. – С. 191-195
Неживий О. І. Луганщина літературна: [Про Григора Тютюнника] / О. І. Неживий. – Луганськ, 1993. – С. 17-25
Слабошпицький М. 3 вірою в любов і милосердя / М. Слабошпицький // Тютюнник Г. Степова казка. – К., 1993. – С. 5-14
Неживий О. Уроки Григора Тютюнника в рідній школі / О. Неживий // Початкова школа. – 1993. – № 1-2. – С. 56-57
Білоус О. Туманний ранок / О. Білоус // Літ. Україна. – 1993. – 4 берез.
Коваль В. Загадка смерті Григора Тютюнника / В. Коваль // Дніпро. – 1993. – № 7-9. – С. 122-145
Мовчан Р. Неопублікованими сторінками записників Григора Тютюнника / Р. Мовчан // Слово і час. – 1993. – № 8. – С. 28-35
Білим А. Спогади про батьків Тютюнників / А. Білим // Кам’яний брід. – 1993. – № 10
Святовець В. Мистецтво художньої деталі та подробиці у творчості Григора Тютюнника / В. Святовець // Укр. мова і літерат. в школі. – 1993. – № 11. – С. 7-9
1994
Александрова С. Запахові відчуття – художня деталь в оповіданнях Григора Тютюнника / С. Александрова // Культура слова: Міжвід. зб. – К., 1994. – Вип. 45. – С. 27-31
Бибик С. П. Естетичні модифікації народно розмовності в ідіостилі Григора Тютюнника. – Автореф. дис. канд. філолог. наук / С. П. Бибик. – К., 1994
Даниленко В. Архетип, монотип, стереотип як формотворчі структури художнього тексту: (На матеріалі прози Григора Тютюнника): Автореф. дис.... канд. філол. наук / В. Даниленко. – К., 1994
Литвин В. Фольклорні джерела творчості Григора Тютюнника / В. Литвин // Народна культура України і проблеми сучасної фольклористики. – К., 1994. – С. 32-34
Даниленко В. Стереотип, монотип, архетип у культурних моделях: [Про монотип Григора Тютюнника] / В. Даниленко // Слово і час. – 1994. – № 1. – С. 55-59
Мусієнко О. „Повна душа болю”: Григір Тютюнник – жертва брежнєвського терору / О. Мусієнко // Літ. Україна. – 1994. – 6, 13, 20, 28 січ.; 3 лют.
1995
Гуторов О.М. Тютюнник Григір (Григорій) Михайлович / О. М. Гуторов // Літературна Харківщина: Довідник. – Харків, 1995.– С. 316-318
Захарчук I. Проекція авторського „Я” у новелістиці Григора Тютюнника / І. Захарчук // Сучасна філологія: Проблеми, пошуки, знахідки: 36. наук. праць. – Рівне, 1995. – Вип. 3. – С. 32-39
Кореневська Л.Є. Екзистенціальні мотиви у творах Григора Тютюнника / Л. Є. Кореневська // Українська духовна культура в системі національної освіти: Тези, допов. та повідомл. наук. конф. 18-19 квітня 1995 р. – Харків, 1995. – С. 68-70
Литвин В. Деякі аспекти гуманістичного та естетичного ідеалу Григора Тютюнника / В. Литвин // Література. Фольклор. Проблеми поетики: 36. наук. праць. – К., 1995. – Вип. 2. –- С. 33-37
Ляхова Ж. Т. Епістолярій Григора Тютюнника в контексті проблеми „Література і тоталітаризм” / Ж. Т. Ляхова // Вісник Київ. університету. Літературознавство. Мовознавство. Фольклористика. – К.: Київський університет, 1995. – Вип. 3. – С. 84-90
Марко В. Совість рідної літератури: [Про творчість Г. Тютюнника] / В. Марко // Наук. записки каф. укр. літ-ри. – Кіровоград, 1995. – Вип. 1. – С. 112-116
Коцюба О. За тебе душу погублю!..: Роздум-спогад / О. Коцюба // Березіль. – 1995. – № 1-2. – С. 180-185
Шкляр В.В. Демон заперечення: П'ятнадцять літ тому пішов із життя Григір Тютюнник / В. В. Шкляр // Літ. Україна. – 1995. – 3 берез.
Мусієнко О.”Повна душа болю”: Григір Тютюнник – жертва брежнєвського режиму / О. Мусієнко // Рідна школа. – 1995. – № 6. – С. 35 – 44
Неживий О. І. Біль і любов його душі / О. І. Неживий // Бахмутський шлях. – 1995. – № 5-6. – С. 74-76
1996
Бибик С. Якби не був таким, не був би яким: [Антропоніми в оповіданнях Г. Тютюнника] / С. Бибик // Культура слова. – 1996. – Вип. 48/49. – С. 72 – 78
Билым А. П. „Спогади про братів Тютюнників” / А. П. Билым // Билым А. П. Я был солдатом, им остался: Поэтические размышления. – Ореховка, 1996. – С. 20-25
Мовчан Р. Мотив відчуження особистості в творчості Григора Тютюнника / Р. Мовчан // Третій Міжнародний конкурс україністів, 26-29 серпня 1996 р. – X., 1996. – С. 150-154
Неживий О. І. Про Григора Тютюнника / О. І. Неживий // Від слова – до пісні: Літературознавчі, педагогічні статті та нариси. – Луганськ, 1996. – С. 36-51
Святовець В.Ф. Григір Тютюнник / В. Ф. Святовець // Українська література / За ред. М.К. Наєнка. – К., 1996. – С. 337-346
Савченко Л. Коли душа сповідається: Народна пісня у творчості Г. Коваленка та Г. Тютюнника / Л. Савченко // Витоки. – 1996. – Січень
Кирій I. Рушник на щастя: Спогади / І. Кирій // Рідна школа. –1996. – № 2. – С. 15-18
Шудря М. Непідкупний голос правди: (Невідоме про Григора Тютюнника): [За матеріалами арх. Харк. ун-ту] / М. Шудря // Дивослово. – 1996. – № 4. – С. 8-10
Леус В. На землі чернігівській ... / В. Леус // Літ. Україна. – 1996. – 5 груд.
Прищепа В. Григір Тютюнник зблизька / В. Прищепа // Літ. Україна. – 1996. – 26 груд.
1997
Захарчук I. Від драми любові до драми свободи: мистецький конфлікт онтологій / І. Захарчук // Леся Українка і національна ідея: 3б. наук. праць. – К., 1997. – С. 69-74
Литвин В. А вночі снилася вся Україна... / В. Литвин // Українознавство. – К., 1997. – С. 62-65
Литвин В. М. Собор душі у світлі фольклорної традиції у Григора Тютюнника / В. М. Литвин // Література. Фольклор. Проблеми поетики: 36. наук. праць. – К., 1997. – Вип. 3. – С. 115-118
Мовчан Р. Григір Тютюнник / Р. Мовчан // Українська проза XX ст. в іменах. – К., 1997. – Вип. 1. – С. 174-200
Шевченко 3. Творчість Григора Тютюнника у шкільному вивченні / З. Шевченко // Дивослово. – 1997. – № 2. – С. 42-47
Ков'ях Т.В. Методом жанрового зіставлення: Інтегр. урок за новелою Е. По „Золотий жук” та оповіданням Гр. Тютюнника „На згарищі”: 7 кл. / Т. В. Ков’ях // Всесвітня літ-ра в серед. навч. закл. України. – 1997. – № 3. – С. 27-29
Малахута М. Сивий кінь на сніжній отаві. Спогади // Березіль. – 1997. – № 3- 4. – С. 120-128
Гуторов О. Незахищене серце: Характер і час Григора Тютюнника: Докум. Оповідь / О. Гуторов // Слобожанщина. – 1997. – № 5. – С. 44-127
Малахута, М. Великий утриш /М. Малахута // Кримська світлиця. – 1997. – 25 лип. – С. 12, мал., фот.
Захарчук I. Підводні рифи рецептора правди у творчості Григора Тютюнника / І. Захарчук // Вітчизна. – 1997. – № 9-10. – С. 140-141
Ігнатенко М. Бульвар Лихачова / М. Ігнатенко // Літ. Україна. – 1997. – 23 жовт.
Храпач Г. Григір: Із спогадів / Г. Храпач // Літ. Україна. – 1997. – 20 листоп.
Зубак Л. „О, мій ти абсолютний чеснику!”: [Про взаємини Гр. Тютюнника і Ф. Рогового] / Л. Зубак // Кур'єр Кривбасу. – 1997. – № 69-70
Пашковський Є. Можливо – після грози: [На 65-ліття з дня народження Гр. Тютюнника] / Є. Пашковський // Кур'єр Кривбасу. –1997. – № 71-72
Тарнашинська Л. „Такі люди не нудьгують...” / Л. Тарнашинська // Літ. Україна. – 1997. – 4 груд.
Черненко О. Шилівка і шалівці / О. Черненко // Літ. Україна. – 1997. – 4 груд.
1998
Захарчук І.В. Культурологічно-естетичні функції малої прози Григора Тютюнника (Семантика та динаміка проекцій): Автореф дис.... канд. філол. наук / І. В. Захарчук. – К., 1998. – 16 с.
Конончук М.М. Григір Тютюнник / М. М. Конончук // Живиця: Хрестоматія укр. літ. XX ст.: У 2 кн. / За ред. М.М. Конончука. – К., 1998. – Кн. 2. – С. 265-270
Неживий О. І. Григір Тютюнник / О. І. Неживий // Неживий О. Луганщина і Григір Тютюнник / Неживий О. І. Освячені Шевченковим ім’ям. – Луганськ, 1998. – С. 25-41
Неживий О. Луганщина і Григір Тютюнник / О. І. Неживий // Слово і час. – 1998. – № 3. – С. 77- 80
Захарчук I. „Передмістя” як культурологічна модель творчості Григора Тютюнника / І. Захарчук // Слово і час. – 1998. – № 8. – С.79-82
Захарчук I. Проекція дивака у творчості Григора Тютюнника / І. Захарчук // Дивослово. – 1998. – № 10. – С. 9-11
Ботвилина Н. Литературные чтения / Н. Ботвилина // Жизнь Луганска. – 1998. – 17 дек. – С. 8., фот.
Неживий О. Пам’яті Григора Тютюнника / О. Неживий // Наша газета. – 1998. – 16 груд., фот.
Неживий О. Тютюнниківські читання / О. Неживий // Літ. Україна. – 1998. – 17 груд., фот.
1999
Граб В.І. Про що мовчало „Коріння”: [Про трагічну долю рідних Г. Тютюнника] / В. І. Граб; За арх. матеріалами // Граб В.І. У лещатах ДПУ: Нариси. – Полтава, 1999. – С. 202-206
Сизоненко О. Буйна твоя голівонька...: Спогади / О.Сизоненко // Березіль. – 1999. – № 7-8. – С. 65-67
Сизоненко О. Недовговічні Тютюнники: [Глави роману-есе "Не вбиваймо своїх пророків!"] / О. Сизоненко // Березіль. – 1999. – № 7-8. – С. 68-80
Черненко О. Коли слова оживають: Спомини про Григорія та Григора Тютюнників / О. Черненко // Вітчизна. – 1999. – № 7-8. – С. 126 -137
Василенко М. Григір Тютюнник, або Новосплетений тип із „Життя Артема Без віконного”: Спогади / М. Василенко // Літ. Україна. – 1999. – 9 груд.
2000
Даниленко В. Енергія болю: [Психічна травма в художньому світі Григора Тютюнника] / В. Даниленко // Слово і час. – 2000. – № 4. – С. 27-29
Горлач Л. Добре „дідове” серце: Невигадана історія / Л. Горлач // Дзеркало тижня. – 2000. – 28 жовт.
Сизоненко О. Недовговічні Тютюнники: [Глави роману-есе „Не вбиваймо своїх пророків!”] / О. Сизоненко // Дніпро. – 2000. – № 9-10. – С. 26-35
2001
Неживий О. І. „Поговорити, Григір, треба...”:(передмова) / О. І. Неживий // Неживий О. І. Нескінченній діалог. – Луганськ: Шлях, 2001. – С. 4-6
„Поговорити б, Григір, треба”: До 70-річчя з дня народження Григора Тютюнника: Спогади. Літературна спадщина: перші оповідання / Упоряд. В.М. Шевелєв, Л.А. Шевелєва. – Харків: Вид. Харківського нац. ун-ту ім. В. Каразіна, 2001. – 172 с.
Черненко О. Не зміліє пам'яті криниця: Спогади про Григорія та Григора Тютюнників / О. Черненко; Післямова М. Слабошпицького. – К.: Ярославів вал, 2001. – 255 с.
Неживий О. Педагогічна проблематика творчості Григора Тютюнника /О. Неживий // Україна Придінцева (МНТ). (Луганськ). – 2001. – Березень
Неживий О. До ювілею Григора Тютюнника – фотохудожник з Лубен / О. Неживий // Літ. Україна. – 2001. – 29 листоп.
Неживий О. Григір Тютюнник: “Хотілось написати про Донбас”: До 70-річчя з дня народження / О. Неживий // Луганська правда. – 2001. – 1 груд. – С. 3, фот.
Неживий О. Григір Тютюнник: У Луганському краї назавжди...: До 70-річчя з дня народження / О. Неживий // Наша газета. – 2001. – 4 дек. – С. 8, фот.
Мовчан Р. Чи був дитячим письменником Григір Тютюнник? / Р. Мовчан // Літ. Україна. – 2001. – 6 груд.
Тарнашинська Л. Від колиски до „поминання...” / Л. Тарнашинська // Літ. Україна. – 2001. – 6 груд.
Неживий О. Нескінченний діалог / О. Неживий // Літ. Україна. – 2001. – 13 груд. – С. 3
Неживий О. Педагогічна проблематика творчості Григора Тютюнника / О. Неживий // Рідна школа. –2001. – № 12. – С. 44 – 46
Мовчан Р. Григір Тютюнник / Р. Мовчан // Українське слово. – 2001. – ч. 50. – 13-19 груд. – С. 13
Возіянов М. Політ у нічному небі / М. Возіянов // Літ. Україна. – 2001. – 27 груд.
Горбатюк В. Другої зустрічі не було / В. Горбатюк // Київ. – 2001. – № 11 - 12. – С. 156-159
Зборовська Н. Стильовий портрет шістдесятництва / Н. Зборовська // Літ. Україна. – 2001. – 20 груд.
Кудрявцев М. Григір Тютюнник: До вивчення в 11 класі / М. Кудрявцев // Укр. мова та література. – 2001. – Число 45 (груд.). – С. 4-5
Сизоненко О. Недовговічні Тютюнники: До 70-річчя від дня народження Григора Тютюнника: [Оповідання-спогад] / О. Сизоненко // Київ. – 2001. – № 11-12. – С. 15-24
Черненко О. Коли слова оживають: Спомини про Григорія та Григора Тютюнників / О. Черненко // Київ. – 2001. – № 11-12. – С. 138 -155
Черненко О. „Не зміліє пам’яті криниця” / О. Черненко // Укр. мова та література. – 2001. – Число 45 (груд.). – С. 6
2002
Лихачова О. А. Поетика новелістичної творчості Гр. Тютюнника. – Канд. дис. / О. А. Лихачова. – Запоріжжя: Запорізький держ. ун-т, 2002
Лицар правди і добра: бібліографічний покажчик творів та літератури про Григора Тютюнника / І. Смілик (упорядник), Л. Стахурська, Л. Тишкевич (редактори). – К.: Державна бібліотека України для юнацтва, 2002
Мовчан Р. Григір Тютюнник / Р. Мовчан // Р.В. Мовчан, Ю.І. Ковалів, В.Ф. Погребенник, В.Є. Панченко. Українська література: Підручник. 11 клас / Заг. ред. Р.В. Мовчан. – К., 2002. – С. 421- 442
Неживий О. І., Нежива Л. Л. Урок 3. Григір Тютюнник (1931-1980) / О. І. Неживий, Л. Л. Нежива // Література рідного краю: Підручник-хрестоматія: 11 клас. – Луганськ: Знання, 2002. – С. 31-45
Тульчинська Н. Своєрідність художнього вираження психологізму у творчості Григора Тютюнника. Дис. канд. філ. наук. – Дніпропетровськ, 2002. – 217 с.
Левчук О. Книжкові обрії: [До 70-річчя від дня народження Григора Тютюнника] / О. Левчук // Літ. Україна. – 2002. – 21 лют. – С. 3
2003
Дончик В. Г. З потоку літ і літ потоку: [Згадка про життя і творчість Григора Тютюнника] / В. Г. Дончик. – К.: ВД ”Стилос”, 2003. – 556 с.
Неживий О. І. Мемуаристика про Григора Тютюнника 90-х років XX та початку XXI століття / О. І. Неживий: Матеріали Всеукраїнської наукової конференції 18-19 вересня 2003 р. “Документалістика на порозі XXI століття: проблеми теорії та історії”– Луганськ, 2003. – С. 253-259
Дзюба І. Великий людинознавець / І. Дзюба // Урок української. – 2003. – № 3. – С. 38-41
Ночовний М. На перехресті доль: [Про дружні стосунки Г. Тютюнника і Г. Томка] / М. Ночовний // Наша газета. – 2003. – 8 апр. – С. 8
2004
Неживий О. І. “Щоб було світло й слово”: Листування Григора Тютюнника / О. І. Неживий. – Луганськ: Альма-матер, 2004. – 232 с.
Неживий О. Коріння луганське: Григір Тютюнник – у листах / О. Неживий // Літ. Україна. – 2004. – 4 берез. – С. 6
Неживий О. І. Григір Тютюнник: словесні перлини письменницьких нотаток. / О. І. Неживий // Бахмутський шлях. – 2004. – № 3-4. – С. 41- 44
Лупій О. Ім’я і псевдонім письменника: (про Григора Тютюнника) / О. Лупій // Бахмутський шлях. – 2004. – № 3-4. – С. 78 -79
Неживий О. Життєпис Григора Тютюнника: епістолярні джерела з луганського краю / О. Неживий // Зоря Полтавщини. – 2004. – 16 черв.
Неживий О. “Любе село Шилівка”: Невідомі листи Григора Тютюнника / О. Неживий // Літ. Україна. – 2004. – 17 черв.
Неживий О. Мудрий скарбничий – пам'ять людська / О. Неживий // Наша газета. – 2004. – 19 черв.
Неживий О. Мудрий скарбничий – пам'ять людська / О. Неживий // Укр. мова й літерат. в середніх навч. закладах... – 2004. – № 5-6. – С. 174-179
Неживий О. Публіцистика Григора Тютюнника / О. Неживий // Вісник ЛНПУ імені Тараса Шевченка. – 2004. – № 7 (75). – С. 198 - 203
Панченко В. Меч Щербицького проти „меча Арея”/ В. Панченко // Диво слово. – 2004. – № 9. – С. 53-60
2005
Астаф'єв О. Еволюція художнього портрета у прозі Григора Тютюнника / О. Астаф’єв // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 17-21
Бабакова О. Дієслова звукової семантики в оповіданнях Григора Тютюнника / О. Бабакова // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 24-31
Гавриловська М. Вічна загадка любові / М. Гавриловська // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 32-37
Головченко Т. Неореалістична основа малої прози Григора Тютюнника: спроба аналізу / Т. Головченко // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 38 – 49
Демченко I. Психологізація пейзажу як архетип адекватного сприймання художнього твору / І. Демченко // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 50-58
Демченко Л. Метафора у художньому тексті / Л. Демченко // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 59-64
Денисенко Л. Варіювання відмінкових форм у позиції об'єкта в новелістиці Григора Тютюнника / Л. Денисенко // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 65-69
Дергаль Л. "Земля пахне вічністю і миттю" / Л. Дергаль // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 70-77
Дзюба І. Вступне слово / І.Дзюба // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 5-16
Дімаров А. Посланець від брата / А. Дімаров // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 78 -79
Заверталюк Н. „Завжди працював над почуттями...” / Н. Заверталюк // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 80-87
Задорожна Л. Простір як епісистема коду творчості Григора Тютюнника / Л. Задорожна // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 88-96
Задорожна С.Тема душі, що „внутр ридає”, у творчості Тараса Шевченка і Григора Тютюнника / С. Задорожна // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 97-104
Засенко П. Спогад-есей / П. Засенко // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 105-112
Захарчук I. Рецептивні моделі творчості Григора Тютюнника: функціональні аспекти / І. Захарчук // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 114-128
Конончук Т. Оповідання Григора Тютюнника "В сутінки": досвід аналізу онтологічної поетики / Т. Конончук // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 129-138
Коцюбинська М. Григір Тютюнник: смак правди / М. Коцюбинська // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 139-144
Кузьменко В. Епістолярна спадщина Григора Тютюнника: стиль письменника і взаєморецепція з адресатами / В. Кузьменко // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 145-149
Кухта Н. „Мала проза” Григорія та Григора Тютюнників у світлі розвитку літературного процесу / Н. Кухта // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 150-156
Литвин В. Григір Тютюнник: проблема вибору конфлікту і характеру / В. Литвин // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 157-165
Масенко Л. Мовна майстерність Григора Тютюнника / Л. Масенко // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 167-171
Мовчан Р. Григір Тютюнник – „знакова” постать в українській культурі чи естетичний феномен? / Р. Мовчан // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 172-180
Мороз Л. „Знати людину глибоко...” / Л. Мороз // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 181-189
Мушкетик Ю. Що важив тоді для літератури Григір Тютюнник? / Ю. Мушкетик // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 190-192
Нарівська В. Григір Тютюнник як естетично перехідний феномен / В. Нарівська // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 193- 205
Неживий О. І. Духовний потенціал народної словесності в літературних творах Григора Тютюнника / О. І. Неживий: Міжнародна наукова практична конференція “Сучасні процеси між культурної взаємодії і мовна практика”. – Тирасполь, 2005. – С. 143-145
Неживий О. І. Олесь Гончар та Григір Тютюнник: біографія у документальних джерелах / О. І. Неживий: Матеріали Всеукраїнської наукової конференції “Документалістика на порозі XXI століття: проблеми теорії та історії”. – Луганськ, 2005. – С. 32-36
Неживий О. І. Етнокультурні особливості творів Григора Тютюнника в російських перекладах / О. І. Неживий: Міжнародна наукова конференція “Етнокультурні константи в російській мовній картині світу: ґенеза й функціонування”. – Білгород, 2005. – С. 153-156
Неживий О. І., Нежива Л. Л. Григір Тютюнник (1931-1980) / О. І. Неживий, Л. Л. Нежива // Література рідного краю: Луганщина: 8-10 класи: Навчальний посібник. – Луганськ, 2005. – С. 176-193
„Прийшов, щоб не розлучатися...”: На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Науковий збірник / Упоряд. Михайло Конончук; Голов. ред. Тетяна Терещенко-Конончук; Худ. оформ. Дмитра Мазуренка – К.: Твім інтер, 2005. – 326 с.
Пустовіт В. Ретроспекція як засіб зображення духовного світу героїв Григора Тютюнника / В. Пустовіт // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 206 - 210
Сінозацька О. Світ утрачених ілюзій / О. Сінозацька // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 211- 215
Сулима М. Елементи автобіографізму у творчості Архипа Тесленка й Григора Тютюнника / М. Сулима // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 216 - 222
Тарасова О. Жіночий світ в оповіданнях Григора Тютюнника / О. Тарасова // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 223 - 229
Теребус О. Дмитро Павличко про Григора Тютюнника / О. Те ребус // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 230-234
Ткаченко А. У прицілі постмодернізму / А. Ткаченко // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 235- 250
Ткачук С. Мотив болю у творчості Григора Тютюнника / С. Ткачук // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 251- 263
Хороб М. „День мій суботній”: художнє осмислення буття Григором Тютюнником / М. Хороб // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 264 - 275
Ціпко А. „Житійні прописи” у творчому доробку Григора Тютюнника / А.. Ціпко // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 276 - 283
Шевченко А. Григір Тютюнник зблизька / А. Шевченко // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 284 - 287
Шевченко Л. Слово у „мовній картині світу” Григора Тютюнника / Л. Шевченко // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 288 - 295
Штонь Г. Аскеза стилю / Г. Тонь // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 296 – 303
Неживий О. І. Кіносценарій Григора Тютюнника за романом Григорія Тютюнника “Вир” / О. І. Неживий // Бахмутський шлях. – 2005. – № 1-2. – С. 18-20
Неживий О. І. “Природа живіша...”: Листи Григора Тютюнника до Федора Тютюнника / О. І. Неживий // Вісник ЛНПУ імені Тараса Шевченка. – 2005. – № 1 (81). – С. 179-187
Неживий О. І. Григір Тютюнник: коли душа сповідається / О. І. Неживий // Київ. – 2005. – № 4. – С. 163 -177
Мовчан Р. Григір Тютюнник – знакова постать в українській культурі чи естетичний феномен? / Раїса Мовчан // Слово і час. – 2005. – № 7. – С. 23-27
Неживий О. І. Текстологія творчої спадщини Григора Тютюнника / О. І. Неживий // Слово і час. – 2005. – № 7. – С. 28-36
Неживий О. “...Щоб вирости їм у поему краси...” / О. Неживий // Літ. Україна. – 2005. – 11 серп.
Неживий О. У тотальних лабетах: Чому не побачила світ рецензія Євгена Гуцала на книгу Григора Тютюнника / О. Неживий // Літ. Україна. – 2005. – 1 верес.
2006
Бондаренко О. Гений по имени Грыгир, или 75 “ зозуль з поклоном” / Станислав Бондаренко // Киевские ведомости. – 2006. – 9 дек. – С. 13
Неживий О. І. Текстологія оповідання Григора Тютюнника “Деревій” / О. І. Неживий // Слобожанщина: літературний вимір: Зб. наук. праць. – Вип. 4. – Луганськ, 2006. – С. 108-117
Неживий О. І. Літературна епоха 60-70-х років XX століття в епістолярній спадщині Григора Тютюнника / О. І. Неживий // Гуманітарні проблеми становлення сучасного фахівця: Матеріали VIIВсеукраїнської науково-практичної конференції. – К., 2006
Неживий О. І. Топонімія Луганщини в творчості Григора Тютюнника / О. І. Неживий // Образне слово Луганщини: Матеріали V регіональної науково-практичної конференції. – Луганськ, 2006. – С. 112-114
Неживий О. І. Григір Тютюнник: (1931-1980) / О. І. Неживий // Оксанчина читанка: Література рідного краю на уроках позакласного та додаткового читання в початкових класах Луганщини. 2-4 клас. – Луганськ: Знання, 2006. – С. 47-50
Неживий О. І. Перша книга “Зав’язь ” Григора Тютюнника в літературознавстві 60-х років / О. І. Неживий // Вісник ЛНПУ імені Тараса Шевченка. – 2006. – № 1. – С. 108-113
Марко В. Талант на межі канонів / В. Марко // Дивослово. – 2006. – № 1 – С. 51-55
Неживий О. І. Чому не побачила світ рецензія Євгена Гуцала на книжку Григора Тютюнника? / О. І. Неживий // Слово і час. – 2006. – № 2. – С. 69-77
Малюта І. Не дався приручити / І. Малюта // Літ. Україна. – 2006. – 16 березня (№ 10). – С. 1, 7
Іванченко Н. Оповідання Григора Тютюнника „Зав’язь ” / Н. Іванченко // Диво слово. – 2006. – № 9. – С. 15-16
Неживий О. Григір Тютюнник: мить і вічність / Олексій Неживий // Ракурс-плюс. – 2006. – № 93 (2 груд.). – С. 10, фот.
IV. Художні твори, присвячені Григору Тютюннику
Булах Г. Іду / Г. Булах // Оповідання-81: Зб. - К.: Рад. письменник, 1982. – С. 25
Шарварок О. Прощання з Григором Тютюнником: [Вірш] / О. Шарварок // Україна. – 1984. – № 45. – С. 15
Драч I. Григорові Тютюннику: [Вірш] / І. Драч // Драч I. Вибрані твори: В 2 т. – К: Дніпро, 1986. – Т.2. – С. 104 -105
Герасимчук В. Балада про братів Григора та Григорія Тютюнника. Притча про поезію: "Отак завжди пройдеш через росу...": [Вірші] / В. Герасимчук // Прапор. – 1987. – № 7. – С. 4 -5
Калашник В. Пам'яті Григора Тютюнника: [Вірш] / В. Калашник // Вічна загадка любові. – К., 1988. – С. 297
Ярмульський А. Він поруч був...: [Поема] / А. Ярмульський // Вічна загадка любові. – К., 1988. – С. 482 – 488
Коленський, П. Поговорити, Григір, треба: [Вірш] / П. Коленський // Молодогвардієць. – 1989. – 30 листоп.
Мозолевський Б. Пам'яті Григора Тютюнника: [Вірш] / Б. Мозолевський // Київ. – 1989. – № 11. – С. 6
Міщенко В. Крайнебо: [Вірш] / В. Міщенко // Міщенко В. Березільні вітражі. – К., 1990. – С. 50
Бондаренко О. “Дерева поприходили й мовчать...”: Вірш /О. Бондаренко // Дзвін. – 1990. – №11. – С.12
Махно В. Пам'яті Григора Тютюнника: [Вірш] / В. Махно // Ровесник. – 1990. – 25 листоп. - 1 груд. – С. 5
Низовий І. Пам’яті Григора Тютюнника: Вірш / І. Низовий // Літературна Луганщина. Вип.1.–Луганськ, 1993.–С.191–195
Кирпа Г. Третього квітня 1981 року, після річниці по Григору Тютюннику, ховали Віктора Близнеця: [Вірш] / Г. Кирпа // Україна. – 1991. – № 7. – С. 12
Малахута, М. Григір Тютюнник: [Вірш] / М. Малахута // Ленінським шляхом (м. Первомайськ). – 1991. – 14 верес.
Гайворонська, Г. “Три зозулі” Григора Тютюнника”: [Вірш] / Г. Гайворонська // Гайворонська Г. Циганська ніч. – Донецьк, 1992. – С.34–35
Малюта I. Диптих на одну пам'ять: [Вірш] / І. Малюта // Малюта I. Під знаком калини: Поезії. – Бровари, 1996. – С. 44 - 46
Булах Г. Якби...: Г. Тютюннику: [Вірш] / Г. Булах // Літ. Україна. – 1996. – 5 груд.
Реп’ях С. Жовта дорога: Григору Тютюннику: [Вірш] / С. Реп’ях // Золотий гомін. Укр. поезія світу / Упоряд. А. Мойсієнко. – К., 1997. – С. 305-306
Романов Е. Григор Тютюнник: [Стихи] / Е. Романов // Романов Е. Фонарь Диогена. – Харків, 1997. – С. 9-10
Нескінчений діалог: Поетичні присвяти Григору Тютюннику / Упоряд. О. Неживий. – Луганськ, 2001. – 39 с.
Астаф'єв О. Григорові Тютюннику: [Вірш] / О. Астаф’єв // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 22-23
Засенко П. Пам'яті Григора Тютюнника: [Вірш] / П. Засенко // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 113
Литвин В. Я помолюся деревію: [Вірш] / В. Литвин // "Прийшов, щоб не розлучатися...": На пошану 70-річчя Григора Тютюнника: Наук. зб. – К., 2005. – С. 166